aktuality od 14.2. do 21.2. 2016

14 Úno

1. neděle postní                                               14. 2. 2016

Myšlenka z neděle: Slyš, Hospodine, můj hlas, jak volám, – smiluj se nade mnou, vyslyš mě! – Mé srdce k tobě mluví, – má tvář tě hledá: A volám? Mluvím? Hledám?

Úmysly mše svaté: NE: 8:00 – Za rodinu Řezníčkovu a duše v očistci/ Za Antonína Chalupu a rodiče, Marii Čížkovu a rodiče a Karla Řezníčka 10:30 – za farnost 14:00 – Křížová cesta
PO: – 9:00 Pohřeb paní Vrškové. 17:00 – Pouť Nového Jeruzaléma – Program: přivítání poutníků, modlitba sv. růžence, mše svatá a adorace. Úmysl mše svaté – Za Ludmilu Rosickou, manžela a zetě Josefa/Za živé a zemřelé členy Matice velehradské
ÚT: – 7:00 – Za rodinu Cejpkovu a duše v očistci
ST: – 17:30 – Křížová cesta 18:00 – Za Jiřího Číhala, rodiče a duše v očistci/Na úmysl dárce
Čt: – 7:00 – Za Annu Zemanovu, rodiče a sourozence 17:00 – Jersín.
PÁ: – 17:30 – Křížová cesta 18:00 –. Za rodiče Martinkovy, bratra Bohumila, sestru Vlastu, manžela, přízeň a duše v očistci/Za Františka Kadlece, bratra a duše v očistci
SO: – 7:00 – Za Viléma Kašpara, 2 rodiče a bratra Za rodinu Vaňkovu, Brachňákovu, Přádkovu a nenarozené dítě/ Za rodiče Smejkalovy a živou a zemřelou rodinu
NE: – 8:00 – Za rodiče Vondruškovy, Dohnalovy, celý rod a nemocnou osobu/ Za Annu a Františka Jonášovy, za živé a zemřelé příbuzné  a duše v očistci. 10:30 – za farnost 14:00 – Křížová cesta

Pouť Nového Jeruzaléma 15. 2. 2016 v 17:00 hodin.

Mnohé potřebné věci si můžeme jen vyprosit. Při pouti N. Jeruzaléma prosíme: 1) o nová a trvalá kněžská a řeholní povolání 2) o věrné a obětavé spolupracovníky duchovních. 3) o vzrůst víry v našem kraji 4) o pokoj a mír ve světě a v našich rodinách 5) o život těla a duše pro všechny počaté děti 6) na smír za hříchy celého světa. Přijměme pozvání!

Úklid kostela zajišťuje Nová Zhoř, následuje Pustina.

Životní jubileum otce Františka se blíží. V neděli 21. 2. Při ranní mši svaté poděkujeme Pánu Bohu. Následně otci Františkovi za jeho službu. Příležitost k setkání s jubilantem bude od 13:30 hod. na faře.

Křížová cesta je způsob jak konat pokání a s Ježíšem dojít ke vzkříšení. V naší farnosti budou před večerní mši svatou a v neděli odpoledne.
Když uvidíme na lístku napsané, že křížovou cestu (KC) vedou tátové, matky, mládež, prosím, neříkejme, že to někdo zajistí. Rád uslyším slova: jak mohu pomoc? Ano, rád přijdu! Křížovou cestu můžeme vytvořit společně. Každý něco umíme. Těším se na společné dílo i modlitbu.

Proč vedou otcové KC 20. 3.? Protože o den dříve je Slavnost sv. Josefa, ochránce sv. rodiny a patrona vás, otcové. Proč 13. 3. mládež? Protože začíná na celém světě týden modliteb mládeže a za mládež, který vrcholí Dnem mládeže, slavený s papežem a biskupy. Pro nás 19. 3. v Brně. Proč 6. 3. matky? Proč ne? Děti pak některý pátek.

Postní doba je v roce milosrdenství zvláštní příležitostí milosrdenství přijímat a darovat druhým. Chtějme se všichni do prožívání postní doby zapojit. Může nám k tomu posloužit společné téma, které bude vydávané vždy v neděli. Rodiče prosím, buďte pro děti povzbuzením.