aktuality od 27.9. do 4.10. 2015

27 Zář

26. neděle v mezidobí                                             27. 9. 2015

Myšlenka z neděle: Hospodinovy předpisy jsou správné, působí radost srdci. Působí?

Úmysly mše svatých:
NE: – 8:00 –
Za rodinu Šlechtickou, Holubovu, Boží ochranu pro celou rodinu a duše v očistci 10:30 – Za farníky 10:30 – Poutní mše sv. v Blízkově – Za živé a zemřelé občany Blízkova
PO – Sv. Václava, mučedníka, hlavního patrona naší země – 8:00 – Za Marii a Václava Tomanovy, Marii a Antonína Coufalovy, manžele Lavičkovy a Jaroslava Boučka/Za obrácení a spásu
ÚT – Svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, – 7:00 – Za rodiče Bártovy, Tomanovy, za Dášu Švihálkovu a Jiřího Póla
ST – Památka sv. Jeronýma, kněze a učitele církve 18:00 – Za rodiče Martinkovy, bratra Bohumila, sestru Vlastu, manžela, živou přízeň a duše v očistci/ Za rodinu Ketlerovu
ČT –   Sv. Terezie od Dítěte Ježíše, panny a učitelky církve – 7:00 – Za rodiče Jurkovy a dceru, rodiče Pažourkovy, za MUDr Jiřího Fabíka a syna 18:00 – Pavlínov
PÁ – Památka svatých andělů strážných, 1. pátek v měsíci
17:00 – adorace – 18:00 – Za Marii Syslovu, rodiče Syslovy, Bendovy a duše v očistci/ Za Františka Havelku, rodiče a přízeň, Vlastimila Krejčího, rodiče a přízeň, s prosbou o Boží ochranu pro celou rodinu, pomoc P. M. a za d. v oč.
SO – 7:00 – Za Františka Klímu, 2 rodiče, děti a duše v očistci/ Za rodiče Oulehlovy, Kafkovy a 2 synovce/ Za Josefa a Marii Jelínkovy a celou živou i zemřelou rodinu
NE: – 8:00 – Za živou a zemřelou rodinu Jašovu a Dohnalovu/ Za + Miroslavu Novákovu, otce Františka, rodinu Karáskovu, Wasserbauerovu, Böhmovu, Zemanovu, Strnadovu a d. v oč. 10:30 – Za farníky

Poděkování všem, kdo jste přispěli do sbírky určené na splacení dluhu farnosti. Celkem jste darovali 32 689 Kč a 2000 dar z poutě v Dědkově.

Poděkování všem, kdo přišli pomoci s dokončovacími pracemi na kapli Panny Marie. V týdnu před námi zbývá zhotovit vnější nátěr a rozdělat lešení.

Úklid kostela zajišťuje Černá, následuje Jersín.

Setkání Modlitby matek začínají každou neděli v 18 hodin.

Přihlášky k přípravě na biřmování odevzdávejme do 4. října.

Přihlášky děti k přípravě na přijetí prvního svatého přijímání obdrží děti ve škole.

Připomínáme příležitost k zapojení do zvláštní úcty Božského Srdce prostřednictví pobožnosti 1. pátků v měsíci.

Žehnání sochy svaté Zdislavy v Křižanově je dnes při mši svaté, která začíná ve 14 hodin. Všichni jsme zváni. Připomínám, že svatá Zdislava je rodačka našeho kraje, zároveň velká přímluvkyně a patronka rodin.

Připravujeme setkání všech, kdo se modlí živý růženec, ale nejen těch. Uskuteční se 10. 10. Mše svatá bude v 8 hodin. Můžete se také přidat do vznikající skupiny rodičů s dětmi.

Děkanské setkání mládeže se uskuteční 24. 10. 2015 v Křižanově. Hostem setkání je P. Jan Balík, ředitel sekce pro mládež při ČBK. Informace na plakátě a lístečcích.

NEK – Národní eucharistický kongres. Brno 16. – 17. 10.

Hlavní setkání se uskuteční v sobotu 17. 10. 2015 při mši svaté na Náměstí svobody a následným eucharistickým průvodem. Informace na letácích na stolku. Doporučujeme účast. Zájemci o cestu společným autobusem se nahlásí do 17. 10. na faře v Měříně nebo Velkém Meziříčí.