aktuality od 4. 10. do 11. 10. 2015

5 Říj

27. neděle v mezidobí                                             4. 10. 2015

Myšlenka z neděle: „Nechte děti přicházet ke mně, nebraňte jim, neboť takovým patří Boží království. Bral je do náručí, kladl na ně ruce a žehnal jim. Děti nejen vyžadují naši pozornost a péči, ale také mnohé dávají. Jsou ukazatelé cesty do nebe.

Úmysly mše svatých: NE: – 8:00 – Za živou a zemřelou rodinu Jašovu a Dohnalovu/ Za + Miroslavu Novákovu, otce Františka, rodinu Karáskovu, Wasserbauerovu, Böhmovu, Zemanovu, Strnadovu a d. v oč. 10:30 – Za farníky
PO – Sv. Faustyna Kovalská – 7:00
– Za d.p. Jaroslava Kourka, d.p. Antonína Javůrka, Evu Macháčovu, rodiče a sourozence/ Za manžele Hartmanovy, syna a přízeň
ÚT – Sv. Bruno – 7:00 – Za rodinu křesťanovu a Bartákovu
ST – Památka Panny Marie Růžencové – 18:00 – Za živou a zemřelou rodinu/ Za Antonína Chalupu a rodiče, Marii Čížkovu a rodiče a Karla Řezníčka
ČT –   7:00 – Za Libora Krčála a celou živou a zemřelou rodinu 18:00 – Meziříčko
PÁ – 18:00 – Za Františka Padalíka, syna, dceru, synovce, švagra, rodinu Fialovu a Peroutkovu/ Za manžele Punčochářovy a přízeň
SO – 7:00 – Za živou a zemřelou rodinu Pužovu/ za Terezii Novotnou a Josefa Novotného/Za duše v očistci
NE: – 8:00 – Za Josefa Zemana, 2 rodiče, Boží pomoc a ochranu pro celou rodinu, Josefu Rychlou a duše v očistci/ Za rodiče Fialovy, Vladimíra Hladíka a živé a zemřelé příbuzné 10:30 – Za farníky 18:00 večer chvály.

Poděkování všem, kdo přišli pomoci s pracemi na kapli Panny Marie, zvláště při sundávání a odvozu lešení

Poděkování za dar 4000 Kč z poutní slavnosti v Blízkově.

Úklid kostela zajišťuje Jersín, následuje Pavlínov.

Přihlášky děti k přípravě na přijetí prvního svatého přijímání obdrží tento týden děti ve škole.

Přihlášky k přípravě na přijetí svátosti biřmování je možné odevzdat ještě dnes. Začátek přípravy bude koncem měsíce.

Setkání Modlitby matek začínají každou neděli v 18 hodin.

Připravujeme setkání všech, kdo se modlí živý růženec, ale nejen těch. Uskuteční se 10. 10. Mše svatá bude v 8 hodin, po ní bude následovat společná modlitba svatého růžence. Je vhodné, abychom se aspoň někdy setkali všichni, kdo patří do živého růžence, a také kdo může. V naší farnosti je zapojeno na 240 farníků. A to je již velká síla.
Můžete se také přidat do vznikající skupiny rodičů s dětmi.

Děkanské setkání mládeže se uskuteční 24. 10. 2015 v Křižanově. Hostem setkání je P. Jan Balík, ředitel sekce pro mládež při ČBK. Informace na plakátě a lístečcích. Prosíme mladé, věnujte tomu pozornost.

NEK – Národní eucharistický kongres. Brno 16. – 17. 10.

Hlavní setkání se uskuteční v sobotu 17. 10. 2015 při mši svaté na Náměstí svobody a následným eucharistickým průvodem. Informace na letácích na stolku. Doporučujeme účast. Zájemci o cestu společným autobusem se nahlásí do 11. 10. na faře v Měříně nebo Vel. Meziříčí. Upozorňujeme na doprovodné programy i pro mládež. Viz leták na stole.

Upozorňujeme na Pohádkový les, který se uskuteční dnes odpoledne od 14. hodin. Pořádá Kolpinkova rodina.

Upozorňujeme na Den sportu pro všechny, který se koná příští neděli. Informace na plakátě. Pořádá jednota Orel.