aktuality od 6. 9. do 13. 9. 2015

6 Zář

23. neděle v mezidobí                                            6. 9. 2015

Myšlenka z neděle: Hospodin zachovává věrnost navěky.
A my lidé? Věrnost znamená věřit Bohu a jít jeho cestou.

Úmysly mše svatých:

NE: – 8:00 – Za rodiče Klimešovy, syna Josefa a rodiče Rysovy/Na daný úmysl
10:30 – Za farníky
18:00 – Modlitba chvály
PO – Sv. Melichara Grodeckého – 7:00 – Za rodiče Juříčkovy, Sedlákovy, dceru Blanku, živou a + přízeň/ Za Jana Rosola a dvoje rodiče
ÚT – svátek Narození Panny Marie – 18:00 – Za Jana Rosola a 2 rodiče
ST: – Sv. Petra Klavera – 18:00 – Za manžela, rodiče a sourozence, za rodiče Rosolovy/ Za Antonína Chalupu a rodiče, Marii Čížkovu a rodiče a za Vlastimila Šoba
ČT – Bl. Karla Spinoly – 7:00 – Za Irenu a Václava Javůrkovy a utiskované křesťany – 18:00 – Meziříčko
PÁ – 18:00 –
Za živou a zemřelou rodinu Čermákovu, Veselou a Černou/ Za Marii Vaňkovu, manžela, rodiče Cejnkovy, syna, Karla Běhala a celou přízeň a duše v oč.
SO –
Jména Panny Marie – 7:00 – Za Konráda Mráze, 2 rodiče, 3 sestry a příbuzné, za Antonína Zemana, 2 rodiče a sourozence/ Za živé a zemřelé příbuzné 10:30 – za novomanžele
NE: – 8:00 – Za Konráda Mráze, živou a + rodinu Mrázovu, Dohnalovu a Hladíkovu/ Za Jana Rosu a celou živou a zemřelou rodinu 10:30 – Za farníky

Úklid kostela zajišťuje Pustina, následuje Blízkov.

Náboženství se ve škole začne vyučovat v týdnu od 14. 9. Rozvrh hodin: PO 5.h 1.A, 6.h 3.A; ÚT 0.h 6. AB, 5.h 1.B, 6.h 3.B; ST – 5.h 2.B, 6.h 4.AB, 6.h 7.AB, 8.h 5.AB; ČT – 5.h 2.A; – 0.h 8. A 9. Prosíme rodiče, kteří nesou na prvním místě odpovědnost za náboženské vzdělávání dětí, aby na docházku dohlédli.

Mše svaté pro děti budou zatím v pátek.

Rodinám s dětmi připomínám Živý růženec. Informace na internetových stránkách farnosti. Společná modlitba vůbec má velký význam. Směřuje k vytvoření a upevnění vztahu s Bohem i lidí mezi sebou navzájem. Modlitba růžence má navíc ještě ten význam, že je spojena s rozjímáním spásy, kterou pro nás získal Ježíš, vede ke spasení a Panna Maria ji naléhavě doporučuje při svých zjeveních jako prostředek k ochraně a v boji proti zlu. Živý růženec vznikl v r. 1826 ve Francii z podnětu Pauline Jaricot, která chtěla najít způsob, jak zachránit duše nevěřících lidí ve svém okolí. V 17 letech byla oslovena promluvou faráře, poznala marnost svého dosavadního způsobu života a rozhodla se ho změnit. O vánocích složila slib čistoty a postupně objevila smysl svého života v úctě k Nejsvětější svátosti a v nápravě za urážky proti Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu. Založila společenství 10 lidí s názvem „Ti, kteří dělají nápravu“. Způsob modlitby: jednotliví členové živého růžence se denně pomodlí jeden stanovený desátek, společně s dalšími tak vytvoří jeden růženec o pěti desátcích. Desátky se po měsíci mění. Tento způsob může být vhodnou formou směřující k oslavě Boha a uchování víry v rodinách.

Přihlášky k přípravě na biřmování jsou na faře a v sakristii.

Přejeme požehnaný sváteční den v blízkosti toho, který otevírá oči slepým, sluch hluchým, a tím přivádí k novému životu.