aktuality od 30. 8. do 6. 9. 2015

30 Srp

22. neděle v mezidobí                                      30. 8. 2015

Myšlenka z neděle: Buďte vnímaví pro slovo, které do vás bylo vloženo jako semeno a může zachránit vaši duši.

Úmysly mše svatých:

NE: – 8:00 – Za Josefa a Marii Foltinovy, 2 rodiče a duše v očistci/ Za rodinu Širokých a Hartmanovu a požehnání pro celou rodinu 10:30 – Za farníky10:30 Poutní mše svatá v Chlumku
PO – 7:00 –
Za Boženu a Ludvíka Peksovy, P. Františka Peksu, živé a zemřelé příbuzné a Jiřího Havlíčka/ Za Ludmilu Šoukalovu
ÚT – 7:00 Na daný úmysl – 16:00 – Za Boží požehnání do nového školního roku pro děti, rodiče, učitele, vychovatele
ST: – 15:00 – pohřeb pana Ladislava Kadlece 18:00 – Za živou a zemřelou rodinu Vyškovskou a Kacetlovu/ Za Bohumila Vobůrku
ČT – Památka sv. Řehoře Velikého, papeže a učitele církve – 7:00 – Za Pavla Sekničku, rodiče, bratra, synovce, Jarmilu Doležalovu, živou a zemřelou přízeň – 18:00 – Pavlínov
PÁ – První pátek v měsíci – 17:00 – výstav
Nejsvětější svátosti 18:00 – Za Růženu Krejčovu, manžela a rodiče/ Na poděkování za dožití se životního jubilea s prosbou o další Boží pomoc a požehnání pro celou rodinu
SO – první sobota v měsíci – 7:00 – Za Stanislava Simandla a rodiče Simandlovy/ Za Fanušku Trojanovu a přízeň 14:00 Pohřeb pana Václava Smejkala
NE: – 8:00 –
Za rodiče Klimešovy, syna Josefa a rodiče Rysovy/Na daný úmysl 10:30 – Za farníky 18:00 – Modlitba chvály

Další oznámení pro farnost Měřín

Poděkování všem, kdo jste přispěli do sbírky určené na splacení dluhu farnosti. Děkujeme také za mimořádné dary.

Úklid kostela zajišťuje Nová Zhoř, následuje Pustina.

Nový školní rok začneme mši svatou v úterý v 16 hodin. Součástí je i žehnání dětem, rodičům a učitelům. Nový školní rok začněme s čistým srdcem. Příležitost ke svátosti smíření pro děti je v úterý od 15:15 h. Příležitost bude také ve středu a v pátek před mši svatou.

Nejen dětem připomínáme velkou možnost uctít a potěšit Srdce Ježíšovo pobožností Prvních pátků, po devět měsíců. Děti, přijďte, neváhejte. Rodiče, povzbuzujte!

Náboženství se ve škole začne vyučovat v týdnu od 14. 9. Rozvrh bude příští týden. Prosíme rodiče, kteří nesou na prvním místě odpovědnost za náboženské vzdělávání dětí, aby na docházku dohlédli.

Mše svaté pro děti začnou na první pátek.

Rodinám s dětmi připomínám Živý růženec. Informace na internetových stránkách farnosti nebo v minulém lístku.

V tomto školním roce začneme s přípravou na přijetí svátosti biřmování. Přihlásit se mohou zájemci, kteří dovrší 14 roků. Příprava bude probíhat po dobu dvou roků, ve čtrnáctidenních intervalech. Již na počátku je třeba nahlásit jméno kmotra, i v přípravě má své poslání. Kmotry je třeba mít od počátku přípravy. Zájemci si vyzvednou přihlášku na faře nebo v sakristii a odevzdají ji do konce měsíce září.

Pouť do Žarošic bude v sobotu 12. 9. 2015. Nahlaste se v sakristii. Nahlaste také družičky a mládence. Odjezd bude ve 12 hodin. Zájemci, nahlaste se do 6. 9. Záloha 100 Kč.

Předesíláme, že slavnostní odhalení památníku sv. Zdislavy bude v Křižanově 27. 9. 2015 ve 14 hodin.

Nejen děti, ale my všichni pojďme do školy – té Ježíšovy.