Aktuality v týdnu od 26.4. do 3.5. 2015

25 Dub

Čtvrtá velikonoční neděle

Myšlenka z neděle:Já jsem pastýř dobrý! Dobrý pastýř dává za ovce svůj život.“ Jakou cenu musím mít v Božích očích? Cena, kterou máme, je cena, kterou nám dává Bůh ve svém srdci, je to cena jeho lásky k člověku.

Úmysly mše svatých:
NE:– 8:00 – –
Za Františka Klímu, 2 rodiče, děti a duše v očistci 10:30 – Za farníky/Za Vojtěcha Rohovského, manželku Marii a syna Vojtěcha
PO – 7:00 – Za rodinu Mužátkovu, rodiče Tůmovy, Marii Rychteckou a duše v očistci/Na úmysl dárce
ÚT – 7:00 – Za Bedřišku a Bohumila Kourkovy, rodiče, sourozence, duše v očistci a Boží ochranu pro rodinu
ST: – Svátek sv. Kateřiny Sienské, Panny a učitelky církve 18:00 – Za živou a zemřelou rodinu a šťastnou hodinu smrti/Za Marii Doležalovu, manžela a celou rodinu
ČT: 7:00 – Na poděkování za 50 let společného života
PÁ: sv. Josefa dělníka – první pátek v měsíci – 18:00 – Za rodiče Vostálovy, Tůmovy a Kožených/Na poděkování za 60 let společného života s prosbou o Boží ochranu
SO: sv. Atanáše – 7:00 – Na poděkování Pánu Bohu s prosbou o Boží požehnání a pomoc pro rodinu Pacalovu a Lázničkovu/Za Filipa Strnada a oboje rodiče
NE: 8:00 – Za Anežku Tomanovu, manžela, syna Josefa 10:30 – Za farníky/ Za Jaroslava Jelínka a dvoje rodiče

Děkujeme

všem mužům – zedníkům i pomocníkům, kteří jste přišli na brigádu na faru.v týdnu jsme dokončili stavbu lešení a začali s omítkami.
všem, kteří se za farnost modlíte a přinášíte oběti.
všem, za finanční příspěvek do sbírky minulé neděle v částce 28 231 Kč.

Prosíme

zedníky i pomocníky na brigádu, která bude 1. 5 nebo 2.5. – Prosíme, dejte vědět kdy můžete.

Úklid kostela zajišťuje Pavlínov, následuje Měřín 1

Vstupujeme do měsíce května, který je zasvěcen zvláštní úctě Panny Marie. Pamatujme také v rodinách při společné modlitbě.

V pátek je první pátek v měsíci. Od 17:00 h výstav Nejsvětější svátosti, příležitost k přijetí svátosti smíření. Od 17:45 h první Májová pobožnost. Prosíme maminky, aby vypravily děti, zvláště družičky.

Do svátostného manželství zamýšlí 9. 5. 2015 vstoupit Ondřej Zeman, Uhřínov 89 a Jana Chlubnová, Blízkov 26. Kdo by věděl o nějaké překážce, která by zamýšlenému manželství bránila, ať to oznámí duchovnímu správci.