Aktuality v týdnu od 3. 5. do 10. 5. 2015

4 Kvě

Pátá velikonoční neděle

Myšlenka z neděle: Zůstanete-li ve mně a zůstanou-li ve vás moje slova, můžete prosit, oč chcete, a dostanete to.

Úmysly mše svatých: NE: – 8:00 – Za Anežku Tomanovu, manžela, syna Josefa 10:30 – Za farníky/ Za Jaroslava Jelínka a dvoje rodiče.
PO – 7:00 – Za rodiče Šaškovy, Smejkalovy, bratra a přízeň/ Za Bohumíra Hartmana, manželku a syna.
ÚT – 7:00 – Za Jaroslava Simandla, rodiče a bratra.
ST: –Památka sv. Jana Sarkandra, kněze a mučedníka18:00 Za Amálii a Josefa Doležalovy, živou a zemřelou rodinu/ Za rodinu Jelínkovu.
ČT: 7:00 – Za Stanislava a Jaroslava Simandlovy, rodinu Simandlovu, Cejnkovu a švagra Bedřicha 18:00 Pavlínov
PÁ:
Panny Marie, Prostřednice všech milostí – 18:00 – Za rodiče Maršálkovy a švagra/Za Antonína Chalupu a rodiče, Marii Čížkovu a rodiče a Vlastimila Šoba
SO: – 7:00 – Za Vlastu a Františka Kohlovy, rodiče a bratry a za Jana Kubíka
NE: 8:00 – Za Marii Teplou, 2 rodiče, Marii Veselou, sourozence a rodiče 10:30 – Za farníky/ Za Marii Rohovskou, manžela Vojtěcha a syna Vojtěcha

Děkujeme za dar 10 000 Kč ve prospěch farnosti.
Děkujeme všem, kteří jste přišli v uplynulém týdnu na brigádu na fasádu na faru a na farní zahradu.
Úklid kostela zajišťuje Měřín 1, následuje Měřín 2.
Mapování křížů a kapliček: Díky patří všem dětem, ale i rodičovskému sdružení, která jste se vydali po stopách svědků naši víry a již jste výsledky putování odevzdali. Děkujeme za zpracování a námahu. Připomínáme i dalším blížící se konečný termín k odevzdání.

První svaté přijímání bude v naší farnosti v neděli 31. 5. při mši svaté v 8 hodin. Pamatujme na děti i jejich rodiny ve svých modlitbách. Vyprošujme hojnost Božích milostí, umění z Božích darů žít a vytrvalost v dobrém.

Co nás v nejbližší době čeká

Boží tělo s průvodem po Měříně bude v neděli 7. 6. V tento den bude jen jedna mše svatá. Slavnost Božího Těla je vyznáním víry v Pána Ježíše, přítomného mezi námi v eucharistii.
Pouť do Slavonic v rámci roku Eucharistie bude 6. 6. 2015. Přihlaste do 20. května.