Farníkům

24 Dub

Slovo otce Františka Hrůzy na závěr děkovné mše svaté

To bylo pěkné, co jsme zde dnes viděli a slyšeli. A zvlášť ta mše svatá byla důležitá. Mši svatou jsme Pánu děkovali. Já sám a vy se mnou, my společně. A tak to bude vždy dobré když budeme společně v lásce a pokoji žít a vše konat. Pán nás má rád. A rád nám pomůže, když vidí naši lásku, když vidí naši touhu žít v pokoji, přátelství, zkrátka v lásce. Láska je velmi důležitá. A tak, milí přátelé, děkuji vám za tu lásku vaši ke mně, za těch, můžeme říct 56 roků. Jako farář jsem zde byl 50 roků, nyní jsem zde jako pomocný kněz. A jsem mezi vámi rád. Rád vidím, když se vzájemně zdravíme a jeden za druhého, za farnost modlíme. Tedy Pán Bůh zaplať za všechno. Za ty dary duchovní, za tu lásku vaši, za to, že jsme se snažili žít v zájemném porozumění, že jsme se snažili vzájemně si pomáhat. Ať tedy i nadále vytrváme, ať i nadále jdeme životem s vědomím Pán je s námi, Pán mě má rád, Pán mě neopustí a jeho také ne. Také děkuji tady otcům duchovním za jejich lásku, kterou, zvláště dneska projevili, že jsme mohli společně slavit moje velké výročí 65 let kněžství. Zvlášť také děkuji otci Václavovi za jeho promluvu, za to, že přišel mezi nás, aby nám posloužil Božím slovem. Pán Bůh zaplať také otci Josefovi, který všechno zorganizoval. Pán Bůh zaplať vám všem. Pán vás opatruj.   Ve zdraví zachovej a jednou ať se všichni, jak jsme zde, setkáme u nebeského trůnu, ať se setkáme v nebeském království.
Pán Vám všem žehnej.