aktuality od 10.9. do 17.9.2023

9 Zář

POŘAD BOHOSLUŽEB V TÝDNU OD 10. 9. do 17. 9. 2023

NE: – 23. v liturgickém mezidobí 9:15 Za rodiče Štočkovy a syna, rodiče Sedlákovy a dceru, manžele Novotných a zetě Jaroslava – 11:00 Poutní slavnost v Dědkově. 18:00 Modlitba chval a díků.

PO:7:00 Za Bohuslava Zachu, dvoje rodiče, sourozence, Boží požehnání a ochranu.

ÚT: Jména Panny Marie 7:00 Za živou a zemřelou rodinu Chlubnovu, Rosovu a otce Františka.

ST: – sv. Jana Zlatoústého – 18:00 Za rodinu Hnízdilovu, Mrázkovu, Šanderovu, Šplíchalovu, Urbanovu a Vrábelovu.

ČT: – Svátek povýšení svatého Kříže – 18:00 Modlitby matek, starší skupina. 18:30 Modlitba sv. růžence.

PÁ: Památka Panny Marie Bolestné – 18:00 Za Karla Kašpara, rodiče, rodinu Večeřovu a Navrátilovu a duše v očistci.

SO: – Památka sv. Ludmily – 18:00 Za farnost, mše svatá s nedělní platností.

NE: – 24. v liturgickém mezidobí – 9:15 – Za P. Františka Hrůzu, živou a zemřelou rodinu Chlubnovu a Rosovu. (pouť v Uhřínově v 11 hodin)

*****

Poděkování všem, se kterými jsme společně začali nový školní rok mši svatou. Modleme se za děti, mládež, rodiče, učitele, vychovatele, katechety a kněze.

Každé úterý po ranní mši svaté je výstav Nejsvětější svátosti, příležitost k osobní modlitbě.

Každou 1. a 3. středu je do 19:30 otevřený kostel a příležitost ke svátosti smíření nebo rozhovorům.

Sbírka ve prospěch farnosti bude příští sobotu a neděli. Sbíráme na opravu kaple v Geršově a rekonstrukci záchodů u kostela.

Výuka náboženství ve škole začne 18. září.

Děkovat za úrodu budeme příští neděli, 17. 9. při mši svaté.

Pouť Nového Jeruzaléma bude 12. září v Radostíně. Hlavní celebrant a kazatel bude P. Jiří Brtník, farář v Letovicích.

Na mši svatou nemáme nikdy chodit s prázdnou.

Příští týden budeme při mši svaté děkovat za úrodu země. V úrodě zemské spatřujeme Boží požehnání a starostlivost o nás. Úroda je plod země a lidské práce. Již od dávných časů lidé přinášeli prvotiny úrody, aby je obětovali Bohu. Byla to forma děkování a ¨vděčnosti. Je vhodné, jako formu osobního poděkování, si přinést něco z úrody na vaší zahrádce, či poli. Nejen dary z našich zahrad a polí přinášíme v obětním průvodu, spolu s chlebem a vínem. To, co přineseme, je požehnáno a proměněno.

Liturgické modlitby nad dary chleba a vína.
Požehnaný jsi, Hospodine, Bože celého světa. Z tvé štědrosti jsme přijali chléb, který ti přinášíme. Je to plod země a plod lidské práce, a stane se nám chlebem věčného života.
Požehnaný jsi, Hospodine, Bože celého světa. Z tvé štědrosti jsme přijali víno, které ti přinášíme. Je to plod révy a plod lidské práce, a stane se nám nápojem duchovním.

Výzva kněze: Modleme se, aby Bůh přijal oběť své Církve. Nebo: Modlete se, bratři a sestry, aby se má i vaše oběť zalíbila Bohu, Otci všemohoucímu.