Ty jsi Petr, skála. A ty?

26 Srp

Petr v dnešním evangeliu vyznal: „Ty jsi Mesiáš, syn Boha živého.“ Petr je v Ježíšových očích blahoslavený, protože má správné poznání Ježíše. On je Spasitel, Vykupitel, bránou do života věčného. Petrovi dává Ježíš klíče od nebeského království – tedy svěřuje mu moc. Dříve, než to Ježíš udělal, Petrovi řekl: „já jsem za tebe prosil a ty až se obrátíš, posiluj své bratry. Všichni jsme pozváni, abychom jako věřící kráčeli ve víře společně, zvěstovali Boží království, posilovali druhé, přijali starost a život církve. Myslím, že nejdůležitější je, abychom byli s Ježíšem šťastní. Když budeme, není těžké najít místo ve farnosti v církvi, zapojit se. Vykročit touto cestou může každý, kdo chce spolu s ostatními položit svou ruku a srdce ke stavbě církve. Takové církve, jak ji zamýšlí Kristus. Co si myslíme o Kristu a o jeho církvi?