aktuality od 15.1. do 22.1.2023

15 Led

POŘAD BOHOSLUŽEB V TÝDNU OD 15. 1. do 22. 1. 2023

NE – 2. neděle v mezidobí – 7:45 Za farnost 9:15 Za Jiřího Číhala, rodiče, živou a zemřelou přízeň. 18:00 Večer chvály

PO – 7:00 Za Ladislava Mašteru, Jakuba Mašteru, rodiče Mašterovy, rodiče Fialovy, 5 dětí, dceru Aloisii.

ÚT Památka sv. opata Antonína – 7:00 Na úmysl dárce – 17:00  Jersín  – 17:00 Modlitby Matek mladší skupina.

ST – Památka Panny Marie, Matky jednoty křesťanů – 18:00 – Za rodiče Pokorných, Vávrovy, živé a zemřelé rodiny a duše v očistci.

ČT – 14:00 Pohřeb pana Josefa Olivy 17:00 – Modlitba matek starší skupina 17:30 Modlitba růžence.

PÁ – 18:00 Za Karla Holuba, Jaroslava Šlechtického, Marii Březkovu a jejich rodiny.

SO – Památka sv. Anežky, panny a mučednice – 7:30 Za Josefa a Marii Foltinovy, Karla Válku a duše v očistci.

NE – 3. neděle v mezidobí – 7:45 Za farnost – 9:15 Za Petra a Boženku Foltinovy, sourozence, živou a zemřelou rodinu.

O čistotu kostela se v týdnu před námi postará skupina Geršov a Pustina.

Sbírky v lednu: Dnešní – 15. ledna je sbírka na farnost, příští neděli, 22. ledna na Biblické dílo.

Při předvánočním jarmarku jste celkem darovali 57 tis, korun. Peníze slouží k podpoře činnost domácího hospice a adoptované děti.

Farní ples chystáme na příští sobotu. Začátek je ve 20 hodin. Děkujeme všem, kdo pomáháte s organizací, kdo jste již darovali ceny do tomboly a vám, kdo se ještě darovat chystáte. Ples může posloužit k setkání farníků z Měřína i Uhřínova a všech ostatních. Vstupenky je možné rezervovat na čísle 604 870 958 u pí. Homolové. Děkujeme všem, kdo přijdete.

Neděle Božího slova: Kéž mohu slyšet, co mluví Bůh, Hospodin: jistě mluví o pokoji pro svůj lid a pro své svaté. Jistě je blízko jeho spása těm, kteří se ho bojí, aby sídlila jeho velebnost v naší zemi.

Četba Božího slova pozvedá naši duši, aby nás nepřemohlo zoufalství, a na druhé straně v nás vyvolává bázeň, aby námi nezmítala vichřice pýchy….“
                                                                                                             (Sv. Augustin)

Knížku „Evangelium na každý den je možné zakoupit v kostele a na faře, Jedná se o krátká zamyšlení na evangeliem jednotlivých dnů.