aktuality od 15.5. do 22.5.2022

14 Kvě

POŘAD BOHOSLUŽEB V TÝDNU OD 15. 5. DO 22. 5. 2022

5. neděle velikonoční9:15 – Za Jarmilu a Josefa Semradovy a dva syny 11:00 poutní mše svatá v Meziříčku 18:00 – Májová modlitba chvály.

PO – Svátek sv. Jana Nepomuckého, patrona naší země 7:00 – Za dvoje rodiče, celou rodinu a duše v očistci 14:00 Pohřeb pana Stanislava Dočekala z Chlumku.

ÚT – 7:00 – Za rodinu Zemanovu a Řezníčkovu 17:00 – Modlitby matek mladší skupina.  19:00 Jersín.

ST – 17:30 Májová pobožnost 18:00 – Za Aloise Fraňka, dvoje rodiče, živou a zemřelou rodinu.

ČT – 18:00 – Modlitba sv. růžence 18:30 – Modlitby matek starší skupina.

PÁ – sv. Klementa Maria Hofbauera – 17:30 Májová pobožnost 18:00  – Za Hedviku a Stanislava Plašilovy, Marii a Františka Vaňkovy, živou a zemřelou rodinu.

SO – 19:00 – Mše sv. s nedělní platností – Za Vlastu a Františka Kohlovy, jejich rodiče, sourozence a příbuzné

6. neděle velikonoční – 7:45 Na úmysl dárce 9:15 – Za farnost 18:00 – Májová modlitba chvály.

Další oznámení

Sbírka dnešní neděle poputuje na pronásledované křesťany. Sbírka na farnost bude příští neděli.

Poděkování všem, kdo jste se ujali štafety modliteb na úmysly Nového Jeruzaléma. Štafetu převzala další farnost, úmysly ovšem jsou stále aktuální.

Poděkování všem, kdo se staráte o čistotu kostela. V tomto týdnu připadá služba na Černou. Poděkování i vám, kdo se staráte o farní budovu i zahradu.

Setkání k přípravě na přijetí svátosti biřmování bude v sobotu v 8 hodin. Pokud máte ještě zájem další – i starší věkem, přijďte se domluvit.

Májová pobožnost u kaple ve Valše bude 29. května v 16 hodin. Po skončení je příležitost k setkání, popovídání i opékání uzenin.

Křestní slavnost bude v sobotu 21. 5. v 11 hodin dopoledne.

CÍRKEV V ČESKÉ REPUBLICE

Novým pražským arcibiskupem byl papežem Františkem jmenován Mons. Jan Graubner, dosavadní olomoucký arcibiskup, metropolita moravský a předseda České biskupské konference. Mons. Jan Graubner je 37. pražský arcibiskup a 25. primas český.

Novým apoštolským nunciem v české republice byl jmenován papežem Františkem arcibiskup Jude Thaddeus Okolo. Narodil se v Nigerii, v roce 1990 vstoupil do diplomatických služeb Svatého stolce a působil na apoštolské nunciatuře na Srí Lance, Haiti, Antilách, ve Švýcarsku, České republice a Austrálii. Dne 2. srpna 2008 byl jmenován apoštolským nunciem ve Středoafrické republice a Čadu, 6. října 2013 apoštolským nunciem v Dominikánské republice a apoštolský a apoštolským delegátem v Portoriku. Dne 13. května 2017 byl arcibiskup Okolo jmenován apoštolským nunciem v Irsku, kde působil až do této chvíle. Hovoří anglicky, italsky, francouzsky, německy a španělsky.
Oběma vyprošujme milost Ducha svatého a Boží požehnání.
********************
************************************************
„Milujte se navzájem … jako jsem já miloval vás“. Milovat tedy i za cenu ztráty života, milovat až na kříž? Není to příliš? Nezapomeňme, jde o lásku i následování.