aktuality od 29.8. do 5.9.2021

28 Srp

Bohoslužby v týdnu od 29. srpna do 5. září 2021

Neděle – 22. v mezidobí – 7:45 – Za farnost 9:15 Za Pavla Mejzlíka a rodiče.

Pondělí – 7:00 – Za rodinu Řezníčkovu, Šoukalovu, přízeň a duše v očistci. 18:00 – Černá

Úterý – 7:00 – Za Jiřího Klímu a rodiče, rodiče Čermákovy, dcery a duše v oč. 14:00 – Pohřeb paní Zdenky Simandlové z Černé.

Středa –  17:00 – příležitost k přijetí sv. smíření zvláště pro děti 18:00 – Prosíme o Ducha svatého do nového školního roku.

Čtvrtek – 18:00 Modlitba sv. růžence, 18:30 – Modlitby matek.

Pátek – sv. Řehoře Veliký – První pátek v měsíci – 17:00 – Výstav Nejsvětější svátosti, příležitost k přijetí svátosti smíření 18:00 – Za živou a zemřelou rodinu Mužátkovu, Jonákovu, Krčilovu, Soukopovu, Řezníčkovu.

Sobota – První sobota v měsíci – 7:00 – Na poděkování Pánu Bohu za všechna dobrodiní, za dobrodince farnosti, za lásku k Pánu Bohu a duše v očistci.

Neděle – 23. v mezidobí – 7:45 – Za Marii a Karla Pokorných, za Anežku a Oldřicha Kratochvílovy a celou rodinu Krejčovu 9:15 Za farnost.

*****

Poděkování za dary do sbírky minulou neděli. Celkem jste darovali ve prospěch naší farnosti 22 730 Kč. Poděkování za dary pro farnost v celkové výši 15 000 Kč. Kéž Bůh odmění vaši štědrost.

ÚKLID KOSTELA zajišťuje Měřín 4. Rádi mezi s sebou přivítáme další ochotné ženy.

KALENDÁŘE PRO ROK 2021 je možné zakoupit v sakristii. Cena je 70 Kč.

ZLATÁ SOBOTA v Žarošicích bude dáli Bůh 11. 9. Zájemci, přihlaste se nejpozději do 3. září. Chtěli bychom putovat i se sochou Panny Marie.

ZVEME VŠECHNY, kdo se před třiceti lety účastnili světového setkání mládeže se svatým otcem v Čenstochové. Setkání se uskuteční dnes od 17. hodiny, ve Velké Bíteši v kostele a na faře.

MODLITBU CHVÁLY připravujeme na 12. 9. v 18 hodin.

PODĚKOVÁNÍ ZA ÚRODU bude, dá-li Bůh v neděli 19. 9. při mši svaté.

KONCEM ZÁŘÍ uplyne rok od návštěvy otce biskupa Vojtěch ve farnosti, při které některým z nás udělil svátost biřmování. Přijměte pozvání na setkání po roce, které se uskuteční v pátek 24. září při mši svaté a následně na faře. Pozvání adresuji i vám, kteří jste tuto svátost přijali dříve.

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK začínáme mši svatou ve středu v 18 hodin. Děti, studenti, rodiče, všichni, kteří budeme děti doprovázet, přijměte pozvání k účasti na mši svaté. Přijďte si vyprosit Ducha svatého. Přijměte také pozvání ke svátosti smíření. Modlitba, svátost smíření, mše svatá, svaté přijímání, ať jsou pravidelné. Nic z toho není povinností, ale setkáním lásky s Bohem. Rodiče, staří rodiče, prosím, doprovázejte své děti také na cestě k Pánu Bohu.

PROSÍM TY, KTEŘÍ MOHOU PŘISTOUPIT KE SVÁTOSTI SMÍŘENÍ v jiný den, že na první pátek, ať tak učiní. Ve středu dejte více příležitosti dětem, v pátek těm, kteří v jinou dobu nemohou. Když chceme přistoupit ke svátosti smíření, přijďte včas. Je obtížné poskytnout tuto službu, jestliže přijdete několik minut před začátkem mše svaté.

K ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU

Náš život má tvar matematického zlomku. V čitateli nacházíme slova jako učení, zábava, sport, počítač… pod čarou, ve jmenovateli čteme slovo Bůh – Boží království. Tento tvar klade otázku: Přivádí mně vše, co dělám k Bohu, zvu do všeho, co dělám Boha? „Co prospěje člověku, kdyby získal celý svět, ale ztratil svoji duši? Jakou náhradu dá člověk za svou duši?“

NEDÍVEJ SE NA SVÉ NEPŘÁTELE, JACÍ JSOU, ale podívej se, jakými by se mohli stát, díky tvým modlitbám. Sv. Augustin