aktuality od 22.8. do 29.8.2021

22 Srp

Bohoslužby v týdnu od 22. do 29. srpna 2021

Neděle – 21. v mezidobí – 7:45 – Za Ludvíka a Růženu Pokorných, dceru a 2 syny a na poděkování za přijatá dobrodiní 9:15 Za farnost.

Pondělí – sv. Růženy z Limy. Mše svatá není.

Úterý – svátek sv. Bartoloměje – 7:00 – Za rodiče Veselovy, Lázničkovy, vnuky, Marii Remešovu a zdraví pro nemocné v rodinách 18:00Blízkov.

Středa –  sv. Ludvíka – 18:00 – Za rodiče Sýkorovy, Bartošovy, Zkoumalovy, syna Františka, živou a zemřelou rodinu.

Čtvrtek – 18:00 Modlitba sv. růžence, 18:30 – Modlitby matek.

Pátek – sv. Moniky 18:00 – Za Jana Kubíka, jeho rodiče, sestru a za Teodora Doubka.

Sobota – sv. Augustina – 7:00 – Za Josefa a Marii Foltinovy, 2 rodiče, Karla Válku a duše v očistci.

Neděle – 22. v mezidobí – 7:45 – Za farnost 9:15 Za Pavla Mejzlíka a rodiče.

Dnes je sbírka ve prospěch naší farnosti, na výmalbu, neodkladné práce, dluhy…

Úklid kostela zajišťuje Měřín 3, následuje skupina Měřín 4. Rádi mezi s sebou přivítáme další ochotné ženy.

Pouť rodin ve Žďáru n/S bude příští sobotu, 28. 8. Čeká nás bohatý program, setkání s o. biskupem… Prosím, naplánujme si čas aspoň na mši svatou, která začíná v 10 hodin.

Zlatá sobota v Žarošicích bude dáli Bůh 11. 9. zájemci, přihlaste se nejpozději do 3. září.

Poděkování za úrodu bude, dá-li Bůh v neděli 19. 9. při mši svaté.

Zveme všechny, kdo se před třiceti lety účastnili světového setkání mládeže se svatým otcem v Čenstochové. Setkání se uskuteční 29. 8. od 17 hodin, ve Velké Bíteši.

Biskup Vojtěch
                                                        se dožívá 75. roků života

Bože, nejvyšší pastýři věřících, ty ve své církvi rozděluješ a svěřuješ různé služby a s láskou nám vládneš, tys povolal svého služebníka Vojtěcha, aby stál v čele tvého lidu; dávej mu moudrost a sílu, ať plní v církvi poslání, které Kristus svěřil svým apoštolům, a svědomitě koná jeho učitelskou, kněžskou a pastýřskou službu. Dej, ať spolu s ním dosáhneme života věčného.

Znak biskupa Vojtěcha:

NON EGO SED TU (Ne já, ale ty).

Znak využívá atributy svatého Vojtěcha a svatých apoštolů Petra a Pavla, hlavních ochránců diecéze.

Cíl biskupské služby je sále jediný – aby diecéze byla živým organismem. Diecézi tvoří mnoho lidí a cesta každého z nich je jedinečná…“