aktuality od 16.8. do 23.8.2020

16 Srp

Neděle 16. 8. 2020 – 20. neděle v mezidobí

7:45 – Za rodiče Panáčkovy, syna Miroslava, celou živou a zemřelou přízeň

Pondělí – 7:00 – Za Františka Jurka, dvoje rodiče, živou a zemřelou přízeň.

Úterý – sv. Helena7:00 Za rodiče Peksovy, P. Františka Peksu, Jiřího Havlíčka, Antonína Zemana, živou a zemřelé příbuzné 19:00Jersín.

Středa – sv. Jana Eudese19:00 – Za Františka a Růženu, rodiče, sourozence.

Čtvrtek  – sv. Bernarda 7:00 – Za rodiče Veselovy, Lázničkovy, vnuky, Marii Rimešovou a zdraví pro rodinu.

Pátek – sv. Pia X19:00 – Za rodiče Pokorných, 2 syny, 2 rodiče a Josefa Sysla.

Sobota  – Panny Marie Královny7:00 – Za Blaženu Landovu a celou přízeň. 12:30 – svatební obřad

Neděle 23. 8. 2020 – 21. neděle v mezidobí

7:45 –  Za farnost 9:15 – Za Anežku Egnerovu, manžela a přízeň

Informace pro farnost Měřín

Úklid v kostele zajišťuje Pavlínov 2, následuje Měřín 1.

Poděkování všem, kdo jste připravovali sochu Panny Marie na pěší putování do Netína.

Putování do Žarošic se zatím, z důvodu vládních opatření jeví nejisté.

Sbírka na farnost bude příští neděli 23. 8.

Budeme malovat kostel? Seznámení s možnou výmalbou kostela a se vším, co s tím souvisí, bude poslední neděle v srpnu – 30. 8. – v 17 hodin.  Vaše účast na setkání, dotazy, připomínky, jsou vyjádřením zájmu o tuto akci. Prosím, přijměte pozvání.

Festival UNITED, který proběhne příští víkend ve Vsetíně, můžeme společně sledovat a prožívat i na faře. UNITED není jen hudební festival, náplní je také množství svědectví křesťanského života, přednášky, besedy. Bližší informace na plakátě a na  https://festivalunited.cz/

——————————————————————————-

Na Kalvárii Ježíš říká Janovi, ale také nám všem: :Hle, tvá matka“. Ten učedník ji přijal k sobě, přijal ji do svého života. Oč naléhavěji se jeví, při pohledu na Nanebevzatou, ono „Přijal ji k sobě“.