aktuality od 15.12. do 22.12.2019

20 Pro

3. adventní neděle                                              15.12. 2019

Úmysly mše svatých:

Ne: Třetí adventní neděle – 7:45 – Za farníky 9:15 – Za rodiče Čadovy, Sekničkovy, syny, vnuky, zetě, zemřelou přízeň, Boží požehnání pro celou rodinu.

PO: – 7:00 – Za živou a zemřelou rodinu Pacalovu, Benáčkovu, přízeň a duše v očistci.

ÚT:  – 7:00 – Za Stanislava a Jaroslava Simandlovy, rodinu Simandlovu, Cejnkovu, zetě Františka, švagra Bedřicha.

ST: – 18:00 – Za Libuši a Otakara Salašovy, Bořivoje Řezníčka, Jiřinu Sýkorovu a zemřelé děti.

ČT: – 7:00 – Za Hedviku Tomanovu, manžela, rodiče Nožičkovy a na poděkování za prokázaná dobrodiní.

PÁ: – 18:00 – Za rodiče Rysovy, Klimešovy a syna Josefa.

SO – 7:00 – Za Karla Peterku, 2 rodiče, rodinu Peterkovu a Fialovu.

Ne: – Čtvrtá adventní neděle – 7:45 – Za farnost 9:15 – za dobrodince.

Další informace pro farnost Měřín

Poděkování za dary pro farnost v celkové částce 9 000 Kč.

O čistotu kostela pečuje Pustina, Geršov – následuje Blízkov.

VÁNOČNÍ SVÁTOST SMÍŘENÍ v Měříně bude v úterý 17. 12. od 13:00 do 17:00 h.

Poděkování všem, kdo jste se podíleli na přípravě a na průběhu předvánočního jarmarku. Poděkování všem, kdo jste si zakoupili výrobky a tak podpořili hospicovou péči, kněžský seminář i nemocné děti.

Roky přibývají, sil ubývá, to platí o každém z nás. Výsledkem adventní snažení může být i rozhodnutí pomoci při stavění betléma, zhotovení vánoční výzdoby v kostele. Zveme k účasti, a to v sobotu 21. prosince od 8 hodin. Také prosím zvažte možnost pomoci při úklidu kostela, výzdobě a dalších potřebných věcech. Také zveme všechny, kdo mohou pomoci při vytváření krásy liturgie zpěvem, ministrováním. Zveme všechny, kdo by si mohli vzít na starosti další potřebné věci. Chtějme věnovat farnosti čas, síly, nadání. A to všechno k větší slávě Boží.

A opět nebudou fronty, nebudete dlouho čekat na přijetí svátosti smíření. Tato skutečnost není způsobena úbytkem zájmu o svátost Božího milosrdenství, ale jednou z hlavních příčin je skutečnost, že v naší farnosti, touto svátostí poslouží deset kněží. Přeji hodně radosti ze setkání s Ježíšem ve svátosti smíření.

Přeji všem požehnaný adventní čas!