aktuality od 17.11. do 24.11.2019

18 Lis

33. neděle v mezidobí                                              17.11. 2019

Úmysly mše svatých:

Ne: 7:45 – za farnost – 9:15 – Za Marii a Karla Pokorných, Anežku a Oldřicha Kratochvílovy a rodinu Krejčovu.

PO: – Posvěcení římských bazilik sv. Petra a Pavla – 17:00 Blízkov.

ÚT:  – 7:00 – Za Jana Rosola a ctihodnou sestru Milenu. 17:00Jersín .

ST: – 14:00 – Pohřeb paní Věry Hamplové z Měřína 18:00 – Za Karla Vítka, rodiče Kohlovy a Jana Kubíka.

ČT: – Zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě – 7:00 – Za Jindřicha Rosického, manželku Ludmilu a zetě Josefa.

PÁ: – sv. Cecilie – 18:00 – Za Drahoslava a Miloslava Kolouchovy a živou rodinu.

SO – sv. Klementa I. – 7:00 – Za Františka a Matyldu Krejčovy a syna Františka.

Ne: – SLAVNOST JEŽÍŠE KRISTA KRÁLE – 7:45 – Za Věru a Josefa Dohnalovy, Marii Vondruškovu, celou živou a zemřelou přízeň a duše v očistci – 9:15 – Za farnost.

Další informace pro farnost Měřín

Zapisujeme úmysly ke mši svaté na příští rok. Pamatujme, že počet nedělí a večerních bohoslužeb je početně omezený.

Poděkování: V pátek večer bylo završeno čistění a oprava varhan. Na opravě, která stála téměř 80 tisíc, se podílely okolní obce Pavlínov, Meziříčko, Černá, Blízkov, Měřín a farnost. Poděkování patří všem jmenovaným, ale také farníkům, kteří jste mnoha hodinami z vašeho volného času, pomáhali. Věřím, že hudba i zpěv přispějí k důstojné oslavě našeho Pána.

Poděkování dárcům, kteří finančně podpořili naši farnost částkou 4 500 Kč.

Poděkování vám, kteří jste připravili sobotní tvoření na faře, konkrétně pečení perníčků. Poděkování i všem, kdo jste přišli, tvořili, ale také vytvářeli tímto způsobem farní společenství. Další společné tvoření bude 30. 11. a 7. 12. na faře.  Zveme všechny, kteří chtějí tvořit i pomoci druhým.

Poděkování vám, kteří jste již donesli dary do předvánočního Jarmarku, který bude 3. adventní neděli.

O čistotu kostela pečuje Dědkov, následuje Meziříčko.

Příští neděli slavíme Slavnost Ježíše Krista Krále. Slavností se uzavírá církevní rok, ve kterém prožíváme a utváříme dějiny naši spásy. O týden později vstupujeme do adventní doby.

PŘÍŠTÍ NEDĚLI 24. 11. BUDE V 17 HODIN PRVNÍ DOMLUVA NA FARNÍ PLES. PŘIJĎTE PROSÍM V HOJNÉM POČTU. FARNÍ PLES JE SPOLEČNOU ZÁLEŽITOSTÍ A PŘÍLEŽITOST K SETKÁNÍ CELÉ FARNOSTI.

Adventní koncert ŠUM Měřín bude v sobotu před třetí adventní nedělí v kostele.

Vánoční koncert připravujeme na sobotu 4. ledna 2020.

17. listopadu slavíme Den boje za demokracii a Mezinárodní den studentstva. Také slavíme i den Bible.

Pravidelná sbírka pro farnost je příští neděli.