aktuality od11.8. do 18.8.2019

11 Srp

19. neděle v mezidobí                                    11. 8. 2019

Úmysly mše svatých:
Ne: 7:45 Za farnost  9:15 – Za zemřelého manžela Františka Sýkoru, živou a zemřelou rodinu.

PO: – 7:00 – Za zemřelé rodiče, živou a zemřelou rodinu 19:00 Meziříčko

ÚT: – 15:00 Kremační rozloučení s panem Pavlem Pospíchalem

STŘ: – 15:00 Kremační rozloučení s panem Jaroslavem Doležalem 19:00 – Za Jana Kubíka, rodiče, sestru a za Theodora Dufka.

ČT: – Slavnost Nanebevzetí Panny Marie 7:00 – Za rodiče Stočkovy, Sedlákovy, Juříčkovy, živou a zemřelou rodinu.

 19:00 – Za živou a zemřelou rodinu Pacalovu, Benáčkovu, přízeň a duše v očistci.

PÁ: – 19:00 – Za rodinu Sýkorovu, Janouškovu, Bočánkovu.  

SO – 11:00 křestní slavnost 19:00 – Za rodiče Sýkorovy, Bartošovy, a syna Františka.

Ne: 7:45 – Za rodiče Pokorných, 2 syny, 2 rodiče a Josefa Sysla. 

Další informace pro farnost Měřín

O čistotu kostela pečuje Dědkov, následuje Meziříčko.

V pondělí od 8:00 bude brigáda na úklid po rekonstrukci zídky mezi kostelem a Karáskovými. Přijďte prosím.

Putování s Marií a k Panně Marii. Poutě k Panně Marii patří ke křesťanské tradici. Blíží se pouť v Netíně. (18. 8.) Blíží se i pouť do Žarošic (14. 9.) Na tato místa putujeme s Marií, tedy se sochou Panny Marie. Vyjadřujeme tím, že ona je naší matkou, průvodkyní na cestě, tou, která nás představí v závěru našeho pozemského putování Ježíši. Pouť v Netíně je příští týden, proto prosím dejte zprávu, zda budou družičky. Pomozte prosím připravit nosítka i sochu Panny Marie. Na počátku putování je žehnání poutníkům, po mši svaté, která začíná v 7:45 h.

Kvůli objednávce autobusu se přihlašujte i na pouť do Žarošic.

Pouť Nového Jeruzaléma bude v úterý ve Žďáře n/S. Začátek je v 18 hodin. Odjezd autobusu z Měřína je na plakátě pod věží. Připomínám, že je to pouť za obnovu víry v rodinách, farnosti zemi, za nová duchovní povolání a za aktuální potřeby.

Pěší pouť na Velehrad bude zakončena v sobotu 24. 8. K pěším poutníků je možné se přidat kdekoliv. Můžete se účastnit i vlastního zakončení na Velehradě. Odjezd autobusu na Velehrad je z Velkého Meziříčí v 5:30 h. Bližší informace na plakátě pod věží.

Pouť do Svaté země – nabídka dvou termínů. 3. – 10. 2. 2020 s poutní cestovní kanceláří Palomino. S touto kanceláří jsme již byli v Lurdech i Římě. Je to osmidenní pouť. V případě zájmu se přihlaste na faře. Druhý termín je 21. 4 – 1. 5. 2020, s CK Avertravel. Nabídka je ve farnostech děkanství. Bližší informace na plakátech pod věží.