aktuality od 9.12. do 16.12.2018

10 Pro

Druhá adventní neděle                                             2. 12. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: 7:45 – za farnost  9:15 – Za Vladimíra Krejčího, rodiče a Františka Krejčího. 17:00 – duchovní obnova na faře 18:00 večer chvály.

PO:  7:00 – Za rodiče Pivoňkovy, živé a zemřelé příbuzné.

ÚT:  16:00 Meziříčko 17:00 Jersín

Stř. 16:30 Černá 18:00 – Za rodiče Tomanovy, Coufalovy, manžele Lávičkovy a Jaroslava Boučka.

ČT: 7:00 –  Za živou a zemřelou rodinu Pacalovu, Benáčkovu, přízeň a duše v očistci.

Pá: 18:00 – Za Františka Dvořáka, rodinu Dvořákovu, Čechovu a Homolovu.

SO: 6:30 – Za Karla Vítka, rodiče Kohlovy a Jana Kubíka. 11:00 – udělování svátosti křtu.

Ne: 7:45 – za farnost  9:15  – Za Josefa Vávru, rodiče Vávrovy, Dohnalovy a Dufkovy.

Informace pro farnost Měřín

Přijměme pozváni ke křesťanskému prožívání adventu. Doba adventní vede ke ztišení. Svět, ve kterém žijeme, jde cestou opačnou – cestou hluku a spěchu. Pozornost máme věnovat Kristu i svému srdci. Prožíváme dobu adventní nebo nám plyne „mezi prsty?“

Poděkování všem, kdo jste připravovali návštěvu sv. Mikuláše.

Poděkování všem, kdo jste se zúčastnili adventní duchovní obnovy.

Dnes je poslední den, kdy je možné zakoupit kalendáře.

O čistotu kostela pečuje Blízkov, následuje Černá.

Včera – 8. 12. přijala řeholní roucho Anežka Halásková. Přijala nové jméno, a to s. M. Helena.

Adventní Jarmark bude 16. 12. po skončení mše svaté. Děkuji všem, kdo jste zhotovovali výrobky nebo přinesli, či ještě přinesete. Výtěžek bude věnován Domácí hospicové péči, Charity Žďár n/S. Hospicová péče slouží i v naší farnosti. Další část výtěžku je ve prospěch dětí se závažnou kožní nemocí.

Adventní koncert bude 16. 12. ve 14:30 h. Vystoupí ŠUM.

Zveme i na Vánoční koncert 27. 12. v 17:00 h. S vánočním programem vystoupí dětský sbor a schola z Měřína, také kostelní sbor z Uhřínova. /Dobrovolný příspěvek/

V týdnu před námi navštívím nemocné. /10. – 15. 12./ Zájem o návštěvu kněze nemusí hlásit ti, se kterými jsem již v kontaktu, popřípadě je termín již dohodnutý. Umožnit návštěvu kněze u starých a nemocných je skutek lásky.

Příští neděli je pravidelná sbírka na farnost. Sbírky o vánočních jsou všechny ve prospěch farnosti.

Děkuji všem, kdo jste minulé vánoční svátky přijali službu v kostele a tak jste umožnili návštěvu mnoha lidí u Betléma. Prosím o vaši pomoc i v tomto roce. Prosím i další, neboť bude ještě od 17. 12. do 30. 12. na faře výstava Betlémů. Ve farnosti je mnoho důchodců, ale i studentů. Tato služba je i způsob, jak prožívat křesťanství a mít podíl na hlásání Božího království. Prosím, přihlaste se!