aktuality od 16.12. do 23.12.2018

20 Pro

Třetí adventní neděle                                            16. 12. 2018

NE: 7:45 – za farnost  9:15  – Za Josefa Vávru, rodiče Vávrovy, Dohnalovy a Dufkovy.

PO:  7:00 – Za rodiče Moravovy a Simonidesovy.

ÚT:  7:00 – Za Pavla Skuřoka, manželku, živou a zemřelou rodinu.

Stř. – 13:30 – pohřeb paní Ludmily Pospíchalové 18:00 – Za živou a zemřelou rodinu Zimolovu a úmysl dárce.

ČT: 7:00 –  Za Libuši a Otakara Salašovy, Bořivoje Řezníčka, Jiřinu Sýkorovu a zemřelé děti.

Pá: 18:00 – Za Stanislava a Jaroslava Simandlovy, rodinu Simandlovu, Cejnkovu, zetě Františka, švagra Bedřicha.

SO: 7:00 – Za Stanislava Urbánka, 2 rodiče, s prosbou o zdraví a pomoc.

Ne: 7:45  – Za Jaroslava Svobodu, st. sestru Magdalenu a živou rodinu 9:15  – za farnost.

Informace pro farnost Měřín

Poděkování za dary 5000 Kč.

Poděkování všem, kdo jste jakýmkoliv způsobem přispěli k předvánočnímu jarmarku.

O čistotu kostela pečuje Černá, následuje Jersín.

Zveme všechny, dnes odpoledne v 14:30 h., na adventní koncert. Vystoupí ŠUM. Jedná se o charitativní koncert, ve prospěch nemocné Lucinky.

Adventní Jarmark: děkuji všem, kdo jste jakýkoliv způsobem přispěli do předvánočního jarmarku. Všem, kteří jste nabídli své výrobky, všem, kdo jste se podíleli na organizaci.

Výtěžek bude věnován Domácí hospicové péči, Charity Žďár n/S. Hospicová péče slouží i v naší farnosti. Další část výtěžku je ve prospěch dětí se závažnou kožní nemocí.

Zveme všechny, dnes odpoledne v 14:30 h., na adventní koncert. Vystoupí ŠUM.

Zveme i na Vánoční koncert 27. 12. v 17:00 h. S vánočním programem vystoupí dětský sbor a schola z Měřína, také kostelní sbor z Uhřínova.

Děkuji všem, kdo jste minulé vánoční svátky přijali službu v kostele a tak jste umožnili návštěvu mnoha lidí u Betléma. Prosím o vaši pomoc i v tomto roce. Prosím i další, neboť bude ještě od 17. 12. do 30. 12. na faře výstava Betlémů. Ve farnosti je mnoho důchodců, ale i studentů. Tato služba je i způsob, jak prožívat křesťanství a mít podíl na hlásání Božího království. Prosím, přihlaste se! K dnešnímu dni se přihlásil pouze jeden farník. Věřím, že se přihlásí i další.  Neváhejte! Nedopusťme, aby výstava Betlémů byla od úterka za zamčenými dveřmi. Služba kněží se v týdnu před námi zaměřuje na přijetí svátosti smíření.

Kdo máte doma Betlém a můžete ho o vánočních svátcích postrádat, nabídněte ho na výstavu.

Bezprostřední příprava na vánoční svátky je svátost smíření. V naší farnost je příležitost v úterý od 13:00 – 17:00 h. Bude zde 9 kněží. Využijte tuto příležitost. Prosím, dobře se připravte. K dobré přípravě patří zpytování svědomí podle zpovědního zrcadla.