aktuality od 2.12. do 9.12.2018

3 Pro

První adventní neděle                                  2. 12. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: 7:45 – za farnost  9:15 – Za Marii a Karla Pokorných, Anežku a Oldřicha Kratochvílovy a celou rodinu Krejčovu.

PO: – Sv. Františka Xaverského, kněze7:00 – za Jana Peterku, rodiče Mrázovy, rodiče, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci.

ÚT – 7:00 – Za Josefa Vávru, Františka Sedláka a 2 rodiče   17:00 Pavlínov.

Stř. – 17:00 – Příležitost ke sv. smíření 18:00 – Za rodiče Čadovy, Sekničkovy, syny, vnuky, zetě a Boží ochranu pro celou rodinu.

ČT: – sv. Mikuláše – 7:00 – Za Leopolda Sedláka, manželku, celý rod a duše v očistci.

Pá: – Sv. Ambrože, biskupa a učitele církve – 17:00 Výstav Nejsvětější svátosti, adorace, příležitost ke sv. smíření 18:00 – Za Karla Peterku a 2 rodiče.

SO: Slavnost Neposkvrněného Početí Panny Marie 17:00 – Duchovní obnova na faře 18:00 – Za živou a zemřelou rodinu Rosovu, Chlubnovu a otce Františka.

Ne: 7:45 – za farnost  9:15 – Za Vladimíra Krejčího, rodiče a Františka Krejčího. 17:00 – duchovní obnova na faře 18:00 večer chvály

Informace pro farnost Měřín

Návštěvu našeho kostela slíbil svatý Mikuláš na pátek 7. prosince po dětské mše svaté.

O čistotu kostela pečuje Geršov, Pustina, následuje Blízkov.

Kalendáře pro příští rok lze ještě zakoupit v sakristii.

Přijměme pozváni ke křesťanskému prožívání adventu. Doba adventní vede ke ztišení. Svět, ve kterém žijeme, jde cestou opačnou – cestou hluku a spěchu. Pozornost máme věnovat Kristu i svému srdci.

Průvodce adventem pro starší najdeme na stolcích u vchodu. Zájemci, vezměte si, příspěvek je 10 Kč.

Děti dostanou pomůcku k prožívání adventu po mši svaté, možnost bude i ve škole.

Adventní duchovní obnova ve farnosti proběhne následně: 8. 12. v 17 hodin na faře přednáška, mše svatá v 18 h. ze slavnosti Panny Marie. /není z nedělní platností/ 9. 12. v 17 hodin přednáška na faře, 18:00 h. Modlitba chvály.

Před vánocemi vyjde kniha, kterou sestavil pan Jiří Toman, s názvem „Kostel sv. Jana Křtitele v Měříně a jeho duchovní.“ Cena bude 200 Kč. Kniha je vhodným dárkem.

Malé zvonky vyrobené k výročí posvěcení zvonů a k výročí postavení kostelní věže je možné zakoupit na faře a od zítřka i v kostele.

1. prosince přijme řeholní rouchu, v klášteře v Rajhradě Anežka Halásková. Zájemci o společnou dopravu, zastavte se pro informace.

Vánoční svátost smíření bude 18. 12. odpoledne. Prosím, dobře se připravme!

Adventní Jarmark bude 16. 12. po skončení mše svaté. Děkuji všem, kdo jste zhotovovali výrobky nebo přinesli, či přinesete.

Adventní koncert ŠUMU bude 16. 12. odpoledne.