aktuality od 25.11. do 2.12.2018

26 Lis

Slavnost Ježíše Krista Krále                                   25. 11. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: 7:45 – za farnost  9:15 – Za zemřelou Drahoslavu Kolouchovu, Miroslava Koloucha, živou a zemřelou rodinu.

PO: – 7:00 – Za Konráda Mráze, Jana Peterku, rodinu Mrázovu, Hladíkovu a Dohnalovu.

17:00 Blízkov.

ÚT – 7:00 Za rodiče Simonidesovy, 2 rodiče a duše v očistci 17:00 Černá.

Stř. – 18:00 Za Petra Heneše, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci.

ČT: – 7:00 – Za Anežku a Václava Hnízdilovy, rodiče Mrázkovy a Boží ochranu pro celou rodinu.

Pá: – sv. Ondřeje – 18:00 – Za rodiče Peterkovy a duše v očistci.

So: – 7:00 – Za Josefa Jakubce, Ladislava Jeřábka a 2 rodiče.

Ne: 7:45 – za farnost  9:15 – Za Marii a Karla Pokorných, Anežku a Oldřicha Kratochvílovy a celou rodinu Krejčovu.

Informace pro farnost Měřín

Slavností Ježíše Krista Krále uzavíráme liturgický rok, ve kterém jsme měli možnost vidět, co pro nás Bůh vykonal a měli jsme možnost znovu vstoupit do dějin spásy. Příští týden začínáme rok nový, vstupem do adventní doby. Pozváni jsme ke křesťanskému prožívání adventu. Doba adventní vede ke ztišení. Svět, ve kterém žijeme, jde cestou opačnou – cestou hluku a spěchu. Pozornost máme věnovat Kristu i svému srdci.

Průvodce adventem pro starší najdeme na stolcích u vchodu. Zájemci, vezměte si, příspěvek je 10 Kč.

Děti dostanou pomůcku k prožívání adventu při mši svaté pro děti, která je v pátek a ve škole.

1. prosince přijme v klášteře v Rajhradě řeholní roucho Anežka Halásková. Na slavnost jsme všichni pozváni. Prosím zájemce, aby se přihlásili kvůli společné dopravě.

Adventní duchovní obnova ve farnosti proběhne následně: 8. 12. v 17 hodin na faře přednáška, mše svatá v 18 h. ze slavnosti Panny Marie. /není z nedělní platností/ 9. 12. v 17 hodin přednáška na faře, 18:00 h. Modlitba chvály.

Před vánocemi vyjde kniha, kterou sestavil pan Jiří Toman, s názvem „Kostel sv. Jana Křtitele v Měříně a jeho duchovní.“ Cena bude 200 Kč. Kniha je vhodným dárkem.

Domluva na zajištění plesu bude v pátek 30. 11. po večerní mši svaté. Prosím, přijďte, kdo chcete a můžete pomoci.

Tradiční předvánoční jarmark se blíží. Děkuji těm, kdo jste již přinesli výrobky. Prosím i další, kdo vyrábíte, ozvěte se. Do jarmarku je možné nabídnout vše, do čeho jste vložili sílu a lásku. Může to být i zavařenina, sklenička džemu, balíček cukroví… účel, na který bude výtěžek zaslán, již brzy oznámíme. Nenabízíme zboží, peníze, ale lásku.

O čistotu kostela pečuje Nová Zhoř, následuje Geršov, Pustina.

Návštěvu našeho kostela slíbil svatý Mikuláš na pátek
7. prosince po dětské mše svaté.