aktuality od 21.10. do 28.10.2018

20 Říj

29. neděle v mezidobí *   21. října 2018   *   Misijní neděle

Úmysly mše svatých:

NE: 9:15 – Za Františka a Růženu Vávrovy, živé a zemřelé z rodiny a duše v očistci 11:00 – za farnost

PO: – Sv. Jana Pavla II. – 7:00 – Za Marcelku Bravencovu, Cyrila Bartáka, rodiče Běhalovy, syna Karla a Miloše Homolu.

ÚT – Sv. Jana Kapistránského- 17:00 – Jersín . 18:00 – Za rodinu Padalíkovu, Fialovu, Peroutkovu a duše v očistci.

Stř. – Sv. Antonína Maria Klareta – 18:00 – Za Libuši Zemanovu a rodiče.

ČT: – 7:00 – Za rodiče Požárovy, Královy a duše v očistci.

Pá: – 18:00 –  Za rodiče Oulehlovy, Kafkovy a 2 synovce.

So: – 7:00 – Za rodinu Moravovu.

Ne: 9:15 – Hubertská troubená mše sv. – Za živé a zemřelé členy mysliveckého sdružení 11:00za farnost.

Informace pro farnost Měřín

O čistotu kostela pečuje Měřín 3, následuje Měřín 4.

Sbírka dnešní neděle je určena na podporu misijní činnosti církve. Sbírka příští neděle je určena pro farnost.

Poděkování za dary pro farnost v celkové výši 8 000 Kč.

Měsíc říjen je zasvěcen úctě Panny Marie Růžencové. „Když se modlíme růženec, je to jako by nás Maria vzala za ruku a řekla nám: „Pojď se mnou a podívej se, co pro tebe Ježíš udělal.“ Potom kráčejme s ní a ona nám umožní dívat se jejíma očima na to, co vidí, a zažít to, co zažila ona“.

Setkání seniorů na faře se uskuteční 30 října od 8 hodin.

2. listopadu – památka zemřelých. Mše sv. v 18:00 h. následuje průvod na hřbitov a modlitba za zemřelé.

Setkání farníků, oslava sv. Martina bude 10. 11. od 14:30 h. v Pavlínově.

Již tradiční Adventní Jarmark bude 16. 12. Máte-li co nabídnout, nabídněte. Již nyní děkujeme.

Z dopisu sv. Františka Xaverského, patrona misií, který neúnavně vydával svědectví o Bohu. „Vytrvale jsem chodil po vesnicích a všechny dosud nepokřtěné děti jsem omýval posvátnou křestní vodou. Křtem jsem tak očistil ohromné množství dětí, které takřka nerozeznaly pravou ruku od levé. Ty děti mě však nenechaly ani pomodlit breviář, dokonce ani najíst a vyspat, dokud jsem je nenaučil nějakou modlitbu. A tu jsem pochopil, že právě oni jsou těmi, kterým patří nebeské království… Z mnoha lidí se v této oblasti nestanou křesťané jen proto, že prostě není, kdo by z nich křesťany udělal. A tak se mi často vtírá myšlenka, že bych měl obejít všechny akademické instituce po celé Evropě – a hlavně pařížskou univerzitu, a všude křičet jako smyslů zbavený, abych ty, v nichž je víc učenosti než lásky, vyburcoval voláním: Jak strašné je množství těch, kdo se vaší vinou nedostanou do nebe, a řítí se do pekel!“

Prosme Otce o Ducha moudrosti a zjevení, abychom víru poznali, přijali, předávali a z víry v Boha se radovali.