aktuality od 28.10. do 4.11.2018

28 Říj

30. neděle v mezidobí 28. 10. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: 9:15 – 9:15 – Hubertská troubená mše sv. – Za živé a zemřelé členy mysliveckého sdružení 11:00Slavíme výročí posvěcení kostela – mše sv. je za farnost.

PO: – Bl  Restituty Kafkové – 7:00 – Za zemřelé rodiče Nožičkovy, Boženu Krejčovu, manžela, Jiřího Odehnala a duše v očistci 17:00 – Blízkov

ÚT – 7:00 –  Za rodinu Bočánkovu, Sýkorovu a Janouškovu 17:00 – Černá.

Stř. – sv. Wolfganga – 18:00 – Za rodinu Klímovu, Rousovu a Boží ochranu.

ČT: – Slavnost Všech svatých – 7:00 – Na úmysl dárce 18:00 – Za Františka Dufka, sestru a 2 rodiče.

Pá: – 7:00 – Za zemřelé 17:00 – Za duše v očistci.

So: – sv. Huberta – 7:00 –  Za rodiče Smejkalovy, Havlíčkovy a duše v očistci.

Ne: 9:15 – za farnost – 11:00 – Za Jaroslava a Boženu Kourkovy, ochranu pro celou rodinu a za farníky.

Informace pro farnost Měřín

O čistotu kostela pečuje Měřín 4, následuje Dědkov.

Sbírka dnešní neděle je určena pro farnost.

Do sbírky minulou neděli, určenou na misie, jste darovali celkem 27 425 Kč. Pán Bůh Vám to odplať.

Setkání seniorů na faře se uskuteční 30 října od 8 hodin. Setkání předchází mše svatá v 7 hodin.

Domluva na zajištění plesu bude příští neděli, 4. listopadu v 18 hodin. Prosím, přijďte, kdo chcete a můžete pomoci, popřípadě dejte o sobě vědět. Děkuji.

Setkání u příležitosti svátku sv. Martina bude v sobotu 10. 11. v Pavlínově. Začínáme mši svatou v 14:30 h. Na setkání nebude chybět husa /samozřejmě pečená/ občerstvení, popřípadě sladkosti, pokud je uděláte. /tímto o ně také prosím/ oslava sv. Martina není jen pro Pavlínov, ale je myšleno jako příležitost k setkání naší farnosti. Kdo by potřeboval odvoz, dejte prosím vědět. Kdo chce pomoci s uspořádáním, také se ozvěte.

Již tradiční Adventní Jarmark bude 16. 12. Máte-li co nabídnout, nabídněte, dejte vědět. Již nyní děkujeme.

Zveme všechny, děti i starší k vyrábění věcí na faře. Uskuteční se v sobotu 3. 11. od 14:00 do 18:00 h.

Knížky u zpovědnice jsou k rozebrání. Prosím podívejte se, zda se vám něco bude hodit. Pokud se rozhodnete pro dobrovolný příspěvek, vložte ho do pokladničky pod sv. Antonínem.

Ve čtvrtek, na Slavnost Všech svatých bude mše sv. ráno i večer, rovněž i v pátek na památku věrných zemřelých. Víme, že můžeme získat plnomocné odpustky pro duše v očistci za určitých podmínek. Pozor na začátky mši svatých! Ke svátosti smíření přistupte v týdnu. Ve středu je příležitost od 16:30h. Ve čtvrtek a pátek není možnost před mši svatou! V pátek začíná mše svatá v 17:00h., po skončení je průvod na hřbitov a společná modlitba za zemřelé.

Podmínky k získání plnomocných odpustků najdeme ve vývěsce.