aktuality od 14.10. do 21.10.2018

14 Říj

28. neděle v mezidobí 14. 10. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: 9:15 – Za Hermínu a Karla Lázničkovy, zetě a vnuka, rodinu Necidovu, Bertu Dujčíkovu a duše v očistci 11:00 – 18:00 Večer chvály

PO: – Sv. Terezie od Ježíše, panny a učitelky církve – 7:00 – Za rodiče Cejnkovy, syna, rodiče Vaňkovy, Karla Běhala a celou zemřelou přízeň.

ÚT – sv. Hedviky, sv. Markéty Marie Alacoque– 7:00 – Za Marii a Františka Cahovy, rodiče Cahovy a Horáčkovy. 17:00 – Meziříčko.

Stř. – Sv. Ignáce Antiochijského, biskupa a mučedníka – 18:00 – Za Karla Mužátka, syna Káju, rodiče Mužátkovy a Tůmovy, zemřelou přízeň a duše v očistci.

ČT: – sv. Lukáše, evangelisty – 9:00 – rekolekce kněží – Za živou a zemřelou rodinu Ambrožovu, Mužátkovu, Jonákovu, Krčálovu, Soukupovu a duše v očistci.

Pá: – sv. Pavla od Kříže – 18:00 – Za rodiče Maršálkovy, Smejkalovy, Ekslerovy a duše v očistci.

So: – 7:00 – Za Růženu Mrázovu, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci.

Ne: 9:15 – Za Františka a Růženu Vávrovy, živé a zemřelé z rodiny a duše v očistci 11:00 – za farnost.

Informace pro farnost Měřín

O čistotu kostela pečuje Měřín 2, následuje Měřín 3.I

Měsíc říjen je zasvěcen úctě Panny Marie Růžencové.

Pohřeb pana Stanislava Šaška ze Stránecké Zhoře bude v pátek ve 14 hodin.

Křestní neděle bude 21. října. Další – sobota – 17. listopadu.

Pouť lesáků a majitelů lesů bude v sobotu 20. 10. v 17 hodin v Netíně.

1. října – troubená mše svatá ke cti sv. Huberta.
  2. listopadu – památka zemřelých. Mše sv. v 18:00 h. následuje průvod na hřbitov a modlitba za zemřelé.

Již tradiční Adventní Jarmark bude 16. 12. Máte-li co nabídnout, nabídněte. Již nyní děkujeme.

Již tradiční adventní koncert Školy umění Měřín bude 16. 12. odpoledne.

1. října – Světový den misií. Je to vhodná příležitost, abychom lépe pochopili, že svědectví lásky – duše misií – se týká každého. Vždyť sloužit evangeliu nesmí být nikdy chápáno jako osamělý skutek, ale jako povinnost, na které se podílí každé společenství. Být misionáři znamená sklonit se jako dobrý samaritán k potřebám všech, zvláště těch nejchudších a nejpotřebnějších. /Benedikt XVI./

Sbírka na podporu misíí bude příští neděli.

Pravidelná sbírka pro farnost bude 28. 10.

K Pavlínovu se váže světec sv. Martin. Na tohoto světce chceme vzpomenout způsobem tradičním. 10. listopadu odpoledne poděkujeme Pánu Bohu za život svatého Martina mši svatou. Po jejím skončení chceme vzpomínat způsobem typickým, to je za pomocí pečené husy, Martinského vína a jiných pochutin. Toto vzpomínání se netýká jen obce Pavlínov, ale všech obcí naší farnosti. Tedy zveme.