aktuality od 30.9 do 7.10.2018

30 Zář

26. neděle v mezidobí 30. 9. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: 9:15 – Za rodiče Martinkovy, bratra, sestru, manžela a zemřelou přízeň.

11:00 poutní mše sv. v Blízkově.

PO: – 7:00 – Za rodiče Jurkovy a dceru, za rodiče Pažourkovy, za MUDr Jiřího Fabíka a syna 18:00 – Pavlínov.

ÚT – 18:00 –  Za rodiče Sýkorovy a syna Františka.

Stř. –18:00 – Za živou a zemřelou rodinu Necidovu, Chlubnovu, Řezníčkovu, Indrovu, přízeň, zemřelou rodinu Kostkovu a Jindřichovu.

ČT: – 7:00 – Za Františka Klímu, 2 rodiče, děti a duše v očistci.

Pá: – 17:00 – Výstav Nejsvětější svátosti, adorace, svátost smíření 18:00 – Za rodinu Zimolovu, Toufarovu, Kukumbergovu a duše v očistci.

So: – 7:00 – Za zemřelého Františka Jaše, 2 rodiče, živou a zemřelou rodinu.

Ne: 9:15 – Za farnost, zvláště za členy živého růžence z naší farnosti 11:00 – za otce Františka.

Do sbírky minulou neděli, která byla určena do diecézního fondu PULS, jste darovali 21 720 Kč. Pán Bůh zaplať.

O čistotu kostela pečuje Pavlínov2, následuje Měřín 1.

Příští neděli je památka Panny Marie růžencové. Děkuji všem, zvláště vám, kdo se modlíte živý růženec. Setkání všech proběhne při mši svaté v 9:15 h., pokud můžete, přijeďte na společnou modlitbu růžence před mši svatou.

V týdnu slavíme 1. pátek v měsíci – den zasvěcený zvláštní úctě Ježíšova Srdce. Výstav Nejsvětější svátosti je od 17. hodiny, současně příležitost k přijetí svátosti smíření. V tomto měsíci můžeme začít společně pobožnost prvních pátků. Prosím, sv. smíření nenechávejte až na pátek. Ke slavení zvu zvláště děti, rodiče prosím, povzbuďte je.

Rodiče dětí, které mají přistoupit k 1. sv. přijímání prosím, aby přišli na setkání ve středu v 16:30 h. na faru.

Opravená kaple Panny Marie je k nahlédnutí po mši svaté.

Z promluvy při svěcení zvonů 22. září 1968 – (pokračování)

V neděli ozve se zvon a řekne vám, abyste zanechali práce a na svou duši myslili, sem do chrámu Páně přišli. Budou znít všechny naše zvony. Zvon pojmenovaný po našem Pánu Ježíši Kristu. Když bude bouře, on k vám bude volat: Nebojte se, já jsem s vámi. Bude znít zvoneček Srdce Ježíšova v jedné kapli. Bude volat zvon jménem Maria: Maria za nás prosit nepřestane, dědictví otců zachovej nám Pane. Bude volat zvon Jan Křtitel, patron vašeho chrámu: Čiňte pokání, úplně se změňte! Zvon svatý Václav k vám bude promlouvat a bude říkat: Utěš smutné, zažeň vše zlé, svatý Václave. Svatý Josef, dělník, který dovedl mít na prsou Ježíška a v ruce pracovní nástroje: spojit práci se zbožností.  Sv. Cyril a Metoděj: až uslyšíte jeho hlas, nezatvrzujte svá srdce.

Zvon bude vaším přítelem, bude se s vámi radovat a jásat, bude s vámi i plakat.