aktuality od 23.9. do 30.9.2018

24 Zář

25. neděle v mezidobí 23. 9. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: 9:15 – Na poděkování za přijatá dobrodiní s prosbou o Boží pomoc a ochranu pro celou rodinu 11:00 poutní mše sv. v Dědkově.

PO: – 7:00  –  Za Hedviku a Stanislava Plašilovy, živou a zemřelou rodinu.

ÚT – 7:00 – Za rodiče Holubovy, Šlechtickovy, živou a zemřelou rodinu. 18:00 – ČERNÁ.

Stř. – sv. Kosmy a Damiána – 15:00 – Pohřeb pana Josefa Vaculy 18:00 – Za Milana Pelíška, živé a zemřelé příbuzné.

ČT: – Sv. sv. Vincence z Pauly, kněze 7:00 – Za Václava Ekslera, sestru a duše v očistci.

Pá: – Slavnost sv. Václava 8:00 – Za rodiče Tomanovy, Coufalovy, manžele Lavičkovy a Jaroslava Boučka.

So: – 14:00 Černá, žehnání hasičského auta 19:00 – Za rodiče Bártovy a Tomanovy, Jiřího Póla a Dášu Švihálkovu.

Ne: 9:15 – Za rodiče Martinkovy, bratra, sestru, manžela a zemřelou přízeň.

11:00 poutní mše sv. v Blízkově.

Poděkování všem, kdo jste připravili dnešní slavnost poděkování za úrodu.

Do sbírky minulou neděli jste darovali 26 730 Kč. Sbírka bude použita na splacení dluhu farnosti. Bůh odplať všem, kdo se snažíte řešit dluhovou situaci.

Sbírka dnešní neděle je určena do diecézního fondu „Puls“.

Fond „Puls“ Každý z nás je povolaný šířit Boží království zde na zemi a tím ohlašuje spásu člověka, kterou Bůh pro nás připravil. Každý má šířit svým způsobem, podle svých možností a obdarování, které získal od Boha. Jeden ze způsobů je finančně podpořit pastorační aktivity, které realizuje církev. Jakou částkou pomáhá každá farnost? Při určování částky se vychází z počtu věřících starších 18. let, kteří byli v den sčítání na bohoslužbách v kostele. Částka na osobu je 280 Kč/rok. Pro naši farnost to představuje částku přibližně 137 tisíc. Může se stát, že v den sčítání byl na bohoslužbách jiný počet lidí, než v běžnou neděli. Pak farnost na to doplácí nebo naopak.

Vezměte si prosím u východu z kostela brožury s informacemi o fondu „Puls“

O čistotu kostela pečuje Pavlínov1, následuje Pavlínov 2.