aktuality od 26.8. do 2.9.2018

25 Srp

21. neděle v mezidobí 26. 8. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: 9:15 – Za rodiče Štočkovy, syna Františka, rodiče Sedlákovy, dceru Blanku – 11:00 – Za farnost

PO: – Památka sv. Moniky – 7:00  – Za Františka Sobotku, 2 rodiče, celou živou a zemřelou rodinu 18:00 Blízkov

ÚT – sv. Augustina, biskupa a učitele církve – 15:00 – Pohřeb paní Růženy Mrázové z Meziříčka 18:00 – Černá.

Stř. Umučení sv. Jana Křtitele 18:00 – Za Ludmilu Šoukalovu, živou a zemřelou rodinu, přízeň a duše v očistci.

ČT: – 7:00 – Za rodinu Vávrovu a Coufalovu.

Pá: – 18:00 – Za Marii a Vlastimila Procházkovy, Jiřinu a Josefa Rázkovy, živé a zemřelé příbuzné.

So: – Světový den modliteb za stvoření – 7:00 – Na poděkování za dožití požehnaného věku s prosbou o další Boží pomoc.

Ne: 9:15 – Za rodinu Pacalovu, Lázničkovu a duše v očistci 11:00 – za farnost.

O čistotu kostela pečuje Geršov, Pustina, následuje Černá.

Poděkování za finanční dary v celkové výši 5 000 Kč.

Sbírka neděle minulé i dnešní je určena na splacení dluhu.

Přihlášky na pouť do Žarošic, která se koná 8. září se podávají v sakristii. Odjezd ve 13 hodin, návrat kolem 23. hodiny. Rodiče prosím, aby vypravili děvčata za družičky.

Nový školní rok můžeme začít Diecézní poutí rodin, která je již po patnácté ve Žďáře nad Sázavou. Bližší info na plakátě.

Nový školní rok začneme 3. září v 16:30 mši svatou, žehnáním dětí i učitelů. Vhodným začátkem je také přijetí svátosti smíření!

V pátek 21. září bude beseda o zvonech, u příležitosti 50. výročí posvěcení nových zvonů. Začátek v 19 hodin.

Neděle 23. září děkujeme za úrodu a připomínáme si výročí posvěcení zvonů.

ÚCTA K BOŽSKÉMU SRDCI A SLAVENÍ

PRVNÍCH PÁTKŮ V MĚSÍCI.

Zaslíbení, které dává Ježíš těm, kdo budou slavit první pátky v měsíci, mohou vyznít jako laciný recept, jak jistě a spolehlivě dosáhnout nebe. Někdo by mohl říct: absolvoval jsem pobožnost prvních pátků, nebe mám jisté, nemusím se nějak více snažit. To by byl omyl. Při slavení prvních pátků v měsíci jde o Boží lásku, ke které se lidé staví lhostejně, nevšímavě. Slavení v nás má probudit zájem o tuto lásku, touhu nechat se láskou Boží zapálit a lásku opětovat. Součástí slavení je přijetí svátostí smíření, tedy přijetí Božího milosrdenství. Příprava na tuto svátost je poctivé zpytování svědomí, tedy formace našeho srdce, podle Ježíšova srdce. Jak je důležité často zpytovat svědomí, abychom se ve světě neztratili. Časté sv. přijímání nás proměňuje k Boží podobě. Naše spása spočívá v tom, že budeme Bohu podobni – budeme mít plnost lásky.