aktuality od 10.6. do 17.6.2018

9 Čvn

10. neděle v mezidobí 10. 6. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: – 9:15 – Za Stanislava Urbánka, Boží ochranu a pomoc pro rodinu 11:00 Za farnost 11:00 Poutní mše sv. v Černé.

PO: – sv. Barnabáše, apoštola 7:00 – Za rodiče Brabcovy, zemřelou přízeň a duše v očistci 18:00 Meziříčko.

ÚT: – 18:00 – Za Jaroslava Haláska.

Stř. Památka sv. Antonína – 18:00 – Za Milenu Antálkovu, rodinu a úmysl dárce.

ČT: – 7:00 – Za Františka Sedláka, Josefa Vávru a 2 rodiče.

Pá: – sv. Víta, mučedníka – 14:00 Pohřeb pana Jana Hlávky 18:00 – Za rodiče Černých a Pólovy a celou přízeň.

SO – 7:00 – Na poděkování za dožití požehnaného věku.

NE: – 9:15 – Za zemřelé z rodiny Sedláčkovy, Kašparovy, Módlovy a duše v očistci. 11:00 Za farnost.

Poděkování všem, kdo příští neděli přispějete do sbírky, která je určena na splacení dluhů. Poděkování za to, že jste dluhy farnosti vzali i za svoji věc, kterou je třeba řešit. Poděkování všem, kdo přispějete do sbírky i o poutní slavnosti.

O čistotu kostela pečuje Černá, následuje Jersín.

Za krátký čas uplyne jeden rok, co byl posvěcen ke kněžské službě rodák z farnosti Ladislav Bublán. Vzpomínáme i na primici, která po svěcení následovala. Také děkujeme a modlíme se!

Konec června a začátek července jsou pro mnohé kněze významné dny. Byli jsme vysvěceni na kněze, slavili primiční mši svatou, spolu s věřícími děkovali za dar kněžství. Kněží v Měříně slaví i dny narozeninové. Oba jsme trochu zakulacení tělesně, pan farář i věkově. Poděkovat Pánu Bohu za kulatiny chci 5. 7. mši svatou a odpoledním setkáním farníků, přátel na faře. Prosím, přijměte již dnes pozvání.

Letošní jáhenské a kněžské svěcení v naší diecézi bude v sobotu 23. června 2018 v 9.00 hodin v Brně. Z rukou otce biskupa Vojtěcha Cikrleho přijmou kněžské svěcení čtyři jáhni a jáhenské svěcení tři kandidáti. Kněžské svěcení přijmou: Mgr. Jaroslav Jurka z farnosti Třebíč – zámek, Tomáš Marada, DiS. z farnosti Hodonín, Mgr. Vojtěch Zahrádka z farnosti Třebíč – město a jáhen Novoříšské kanonie premonstrátů Mgr. Bc. Metoděj Ján Lajčák, OPraem. z farnosti Hanušovce nad Topľou. Současně přijmou jáhenské svěcení bohoslovci brněnské diecéze: Štěpán Trčka z farnosti Slavonice, Mgr. Miroslav Kulifaj z farnosti Zavar [Slovensko] / Brno – sv. Jakub a jáhen Řádu minoritů Petr Macháček, OFM Conv. z farnosti Jihlava.

Primiční mše svaté: Tomáš Marada 24. 6. 2018 v 15.00 hodin v kostele sv. Vavřince v Hodoníně. Vojtěch Zahrádka 24. 6. 2018 v 15.00 hodin v kostele sv. Martina v Třebíči. Jaroslav Jurka 4. července 2018 v 15.00 v bazilice sv. Prokopa v Třebíči.