aktuality od 20.5. do 27.5.2018

21 Kvě

Slavnost Seslání Ducha svatého                     20. 5. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: – Slavnost Seslání Ducha svatého 9:15 – Za rodiče Bublánovy, syna Jiřího, rodiče Hanzlíkovy a duše v očistci. 11:00 – Za farnost – 11:00 Poutní slavnost v Meziříčku 18:00 Májová pobožnost.

PO: – 7:00 – Za Františka Klímu, 2 rodiče, děti a duše v očistci 18:00 Dědkov.

ÚT: – sv. Rity – 7:00 – Na dobrý úmysl 18:00 Jersín.

Stř. – 17:30 májová pobožnost – 18:00 – Za Vladimíra Krejčího.

ČT: – Svátek Ježíše Krista, nejvyššího a věčného kněze – 7:00 – Za Karla Peterku a 2 rodiče.

Pá: – 17:30 – Májová pobožnost 18:00 – Za Františka, Marii a Boženu Jašovy, 2 rodiče a Josefa Cejpka.

SO: – Památka sv. Filipa Neriho – 7:00 – Za rodinu Moravovu.

NE: – Slavnost Nejsvětější Trojice – 9:15 – Za děti u prvního svatého přijímání a rodiny, ve kterých žijí/11:00 – Za farnost – 11:00 Poutní slavnost v Geršově 16:00 Májová pobožnost u kaple ve Valše.

Poděkování všem, kdo přispěli do dnešní sbírky, je učena pro farnost na splacení dluhů. Sbírka příští neděli je na Charitu

Poděkování všem, kdo jste se včera večer zúčastnili modlitební vigilie. Modlitba uvádí věci do pohybu.

Poděkování mladým, kteří se zúčastnili děkanského setkání mládeže ve Velkém Meziříčí.

Poděkování všem, kdo jste přišli společně oslavit Svátek Matek, také všem, kdo celou oslavu připravili.

Poděkování všem, kdo jste se zúčastnili pobožnosti na Dědkovské hoře za příznivé počasí, zemskou úrodu a požehnaný déšť. Děkovat za úrodu budeme ve farnosti 3. neděli v září.

První svaté přijímání bude příští neděli, při mši svaté v 9:15. První svátost smíření bude v sobotu od 16:00 h. Zveme k ní i kmotry a ostatní členy rodin. Tyto dny mají být rodinnou slavností.

Ke svátosti smíření a účasti na mši svaté zveme i děti, které poprvé přistoupily loni nebo i dříve.

Májová pobožnost u kaple ve Valše bude příští neděli, 27. května odpoledne v 16 hodin. Program bude obvyklý. Po májové pobožnosti, která je u kaple, kde se odehrály mimořádné události, bude opékání párků, příležitost ke vzájemnému setkání.  Během týdne probíhají májové pobožnosti, určených k úctě Panny Marie, v obvyklý čas. Děkuji všem, kdo se těchto pobožností zúčastňujete.

K čistotě kostela přispěje Nová Zhoř, následuje Pustina, Geršov.

Ve čtvrtek dopoledne bude další setkání seniorů. Můžeme navštívit mariánské poutní místo Obyčtov nebo i Slavkovice, poutní místo k Božímu milosrdenství. Prosím zájemce, aby se během dneška přihlásili, kvůli zajištění společné dopravy.