aktuality od 13.5. do20.5.2018

12 Kvě

7. neděle velikonoční 13. 5. 2018

Úmysly mše svatých:

NE: – 9:15 – Za farnost 11:00 – Za rodiče Vostálovy, Tůnovy a rodiče Kožených. 15:00 Májová pobožnost.

PO: – Svátek sv. Matěje, apoštola 7:00 – Za Petra Zemana, sourozence a duše v očistci, na které nikdo nepamatuje/ Za nemocné, za Boží požehnání pro lékaře, za všechny, kdo nemocným slouží a za dobrodince farnosti.

ÚT: – 7:00 – Za rodiče Musilovy a Stejskalovy 18:00 Meziříčko.

Stř. – Svátek Sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka 17:30 májová pobožnost – 18:00 – Za Bohumilu a Antonína Bradáčovy a Syslovy/ Na poděkování za přijatá dobrodiní a za tatínka.

ČT: – 7:00 – Za rodinu Janečkovu, Doležalovu a d. v oč.

Pá: – 17:30 – Májová pobožnost 18:00 – Za živou a zemřelou rodinu Řezníčkovu, přízeň a duše v očistci.

SO: – 7:00 – Za Hedviku a Stanislava Plašilovy, živou a zemřelou rodinu/ Za Josefa a Věru Dohnalovy, celou přízeň a duše v očistci. 20:00 Svatodušní modlitební bdění.

NE: – Slavnost Seslání Ducha svatého 9:15 – Za rodiče Bublánovy, syna Jiřího, rodiče Hanzlíkovy a duše v očistci.

11:00 – Za farnost – 11:00 Poutní slavnost v Meziříčku 18:00 Májová pobožnost

Poděkování všem za dary 2000 Kč určené pro farnost.

V týdnu, který je před námi probíhá měsíc květen s májovými pobožnostmi, určených k úctě Panny Marie. Začátek v obvyklý čas.  Májová pobožnost u kaple ve Valše bude 27. května odpoledne.

V tomto týdnu probíhá Novéna před Slavností Seslání Ducha svatého, která bude zakončena sobotní modlitební vigiliíNenechejme tyto dny jen tak proběhnout. Uctívejme a prosme!  Prosme o Ducha sv. do našich životů, o doprovázení Pannou Marií na našich životních cestách.

V příštím týdnu končíme službu modlitby na úmysly Nového Jeruzaléma. Děkuji všem, kdo jste se zapojili.

Dnes slavíme Den matek. Zveme všechny maminky, i mužský doprovod, na májovou pobožnost, která začíná v 15 hodin. V 16 hodin začne vlastní oslava na faře. Zveme!

Dnes se věřící děkanství modlí na Dědkovské hoře příhodné počasí, požehnaný déšť, zemskou úrodu. Přijmeme pozvání? Děkovat za úrodu budeme ve farnosti 3. neděli v září.

K čistotě kostela přispěje Milíkov, následuje Nová Zhoř.

První svaté přijímání bude 27. 5. při mši svaté v 9:15. První svátost smíření 26. 5. od 16:00 h. Zveme k ní i kmotry a ostatní členy rodin. Tyto dny mají být rodinnou slavností.

Setkání mládeže děkanství bude 19. 5. odpoledne – od 14 hod. ve Velkém Meziříčí. Mladí, přijměte pozvání ke společně prožitému času s vašimi vrstevníky, věřícími v Boha.