aktuality od 24.12. do 31.12.2017

23 Pro

4. Adventní neděle                                         24. 12. 2017

Úmysly mše svatých:

NE: 4. adventní neděle – 8:00 – Za živou a zemřelou rodinu a Boží požehnání/ Slavnost Narození Ježíše Krista – 22:00 – Za farnost, zvláště za všechny dobrodince.

PO: Slavnost Narození Ježíše Krista – 9:15 – za farnost   11:00 – Za syna, dceru, manžela Františka Padalíka, sestru, švagra, 2 rodiče a duše v očistci 14:00 – Te Deum a svátostné požehnání.

ÚT: – Svátek sv. Štěpána, prvomučedníka – 9:15 – Za Marii a Františka Krejčovy, bratra Františka, za Blaženu a Františka Krulovy. 11:00 – Za Josefa Procházku, 2 rodiče a rodinu Necidovu.

Stř: – Svátek sv. Jana apoštola a evangelisty – 18:00 – Za Jana Zemana, rodiče a sourozence/ Za Oldřicha Hnízdila, rodinu Hnízdilovu, Cejpkovu a Broulovu.

ČT: 7:00 – Za rodinu Matějíčkovu, Hammerovu, Marii a Antonína Švandovy 10:00 Pohřeb paní Dagmar Běhalové.

Pá: 18:00 – Na poděkování za 55 let společného života s prosbou o Boží požehnání pro celou rodinu.

SO: – 7:00 – Za Elišku a Karolínu Fialovy, rodiče a sourozence. / Za Růženu Syslovu a rodiče Dočekalovy.

NE: – Svátek Svaté rodiny Ježíše, Josefa a Marie 9:15 – Za Boží požehnání pro rodiny naší farnosti 11:00 – Za farnost

Poděkování všem dárcům, kteří darovali celkem 5 000 Kč.

Poděkování vám všem, kdo jste prožili den smíření a slavili jste svátost smíření.

Poděkování všem, kdo jste se přidali k Pavlínovským a zapojili do předvánočního úklidu kostela.

Poděkování všem, kdo jste se zapojili do vánoční výzdoby kostela a všeho, co s ní souvisí.

Poděkování všem, kdo jste se zapojili do 3. ročníku předvánočního jarmarku. Děkuji všem jednotlivcům, za výrobky, které vytvořili a nabídli, všem, kdo organizovali vyrábění na faře, všem, kdo se vyrábění účastnili ať z farnosti Měřín nebo Uhřínov, maminkám z ČSL z Pavlínova, Měřínským maminkám, které tvoří s dětmi, tvořivým z Kolpingovy rodiny, všem, kdo se účastnili prodeje výrobků. Ve vánočním jarmarku jste darovali celkem 20 750 Kč. Hodnotou nejsou jen peníze, ale především láska, kterou jste k vyrábění, či organizaci přidali.

Poděkování všem, kdo jste se účastnili charitativního koncertu ŠUMu, odpoledne v kostele.

Brožuru – Putování za kříži – lze zakoupit v sakristii, na faře, v lékárně i obchůdku pro zdraví. Cena 130 Kč.

Na svátek Svatého Jana evangelisty bude po mši sv. žehnání vína a příležitost ke svátečnímu zastavení na faře.

Služby v kostele o vánočních svátcích jsou potřebné. Prosím, věnujte jim také pozornost, napište se, aby mohl být kostel o svátcích otevřený k návštěvě Betléma.

Připomínám ples farnosti Měřín a Uhřínov 20. 1. Vstupenky v předprodeji příští týden. Již dnes srdečně zveme a prosíme o dar do tomboly. Také prosíme o pomoc k zajištění.

Připomínáme začátkem května poutní zájezd do Říma