aktuality od 17.12. do 24.12.2017

19 Pro

3. Adventní neděle                                         17. 12. 2017

Úmysly mše svatých:

NE: 9:15 – Za Vladimíra Krejčího a rodiče 11:00 za farnost.

PO: – 7:00 – Za Ludvíka Matouška, dceru Jiřinu a rodiče Chaloupkovy/ Za rodiče Čadovy, Sekničkovy, syny, vnuky, zetě, duše v očistci a boží ochranu pro celou rodinu.

ÚT: – 7:00 – Za Josefa Vávru, rodiče Vávrovy, Dohnalovy a Dufkovy.

Stř: – 18:00 – Za Stanislava Urbánka, 2 rodiče, přízeň a duše v očistci.

ČT: 7:00 – Za Josefa Vávru, Františka Sedláka a 2 rodiče.

Pá: 18:00 – Za rodiče Pivoňkovy, živé a zemřelé příbuzné.

SO: – 7:00. Za Libuši a Otakara Salašovy, Bořivoje Řezníčka, Jiřinu Sýkorovu a zemřelé děti 18:00 – Za otce Františka, živou a zemřelou rodinu Chlubnovu, Rosovu a přízeň.

NE: – 4. adventní neděle – 8:00 – Za živou a zemřelou rodinu a Boží požehnání

Slavnost Narození Ježíše Krista

22:00 – Za farnost, zvláště za všechny dobrodince.

Děkujeme všem, kdo jste se rozhodli slavit adventní čas společně rorátní mši svatou. Přejeme všem požehnaný zbytek adventního času!

Poděkování všem, kdo jste přispěli finančními dary. Darovali jste celkem 21 000 Kč. Také všechny sbírky o vánočních svátcích jsou pro farnost. Na všechny dobrodince pamatujeme při mši sv. 24. 12. ve 22:00 h.

Den slavení svátosti smíření je pro naši farnost úterý. Přijmout tuto svátost můžeme v čase 13 – 17 h. Prosím, využijte tuto příležitost, bude zde opět více zpovědníků! V jiné dny zpovídáme v jiných farnostech. Rozpis je na nástěnce.

Příští neděle je 4. adventní neděle a zároveň i Štědrý den. Poslední adventní neděli budeme slavit 23. 12. v 18 h. a 24. 12. v 8:00 h.

Na stolku v kostele jsou na ukázku brožury o křížích v Měříně a okolí. Děkuji všem dětem, rodičům, dospělákům, kteří připravili podklady pro tisk. Brožura je vhodná i jako vánoční dárek. Cena je 130 Kč. Zakoupit ji můžete v sakristii, a na faře. K zakoupení předpokládáme i více míst. Ti, kdo mají na vzniku podíl, přihlásí se u pana faráře.

Úklid v týdnu před námi má Pavlínov 1 a bude ve čtvrtek od 15. hodiny. Protože se jedná o velký úklid, prosím, aby přišli i další, kteří mohou. Bylo by dobře, aby pavučiny byly odstraněny již dříve.

Dnes večer zveme na setkání mladých. Začátek v 18:30 h.

Připomínám začátkem května poutní zájezd do Říma.

Dnes probíhá předvánoční jarmark. Výtěžek je věnován na domácí hospicovou péči, zajišťovanou Charitou Žďár n/S. a na Papežská misijní díla. Bližší informace u stánků.

Dnes odpoledne v 14:30 je Charitativní adventní koncert v podání Školy umění v Měříně.

Připomínám první zhodnocení nedělní dětské aktivity. Info na lístcích pro děti.