Adventní a vánoční program

4 Pro

Adventní a vánoční bohoslužby a adventní akce

První adventní neděle

29. prosince začíná Novéna před Slavností Neposkvrněné Panny Marie. Jedná se o duchovní přípravu na slavnost. Bůh uchránil Marii každé viny i prvotního hříchu. Maria je průvodkyně a přímluvkyně na naší cestě spásy. Maria je ta, která rozdrtí hlavu odvěkého Božího nepřítele.

6. prosince přichází do kostela svatý Mikuláš. Dětská mše svatá se přesouvá z pátku na středu.

8. prosince slavíme Slavnost Neposkvrněného početí Panny Marie a zasvěcujeme se jejímu Neposkvrněnému srdci. V tomto čase prožíváme duchovní přípravu na zasvěcení.

Druhá adventní neděle

10. prosince – neděle v 15 hodin je vystoupení Svatomichalské schóly z Brna se slovním provázením. Tento, asi hodinový, čas je možné prožít jako adventní duchovní zamyšlení.

Třetí adventní neděle

17. prosince po každé mši svaté proběhne předvánoční jarmark. Výnos bude věnován na charitativní účely.

17. prosince odpoledne ve 14:30 h. bude adventní, charitativní duchovní koncert, v podání Školy umění z Měřína. Výtěžek bude věnován na charitativní účel.

19. prosince od 13:00 do 17:00 h. příležitost k přijetí svátosti smíření.

Čtvrtá adventní neděle

23. prosince v 18:00 h. Mše svatá ze 4. adventní neděle.

24. prosince mše svatá v 8:00 h.

Vánoční bohoslužby

24. prosince – noční mše svatá ve 22:00 hodin

25 a 26. prosince mše svaté v 9:15 a v 11:00 h. 25. prosince ve 14:00 h Te Deum a svátostné požehnání.

27. prosince po mši svaté v 18 hodin bude žehnání vína.

31. prosince – Svátek Svaté rodiny – při mši svaté v 9:15 h obnova manželských slibů. Po  mši svaté Te Deum, poděkování za uplynulý rok

31. prosince – 23:00 – 24:00 h příležitost k modlitbě v kostele

.