aktuality od 23.11. do 3.12.2017

26 Lis

Slavnost Ježíše Krista Krále                              26. 11. 2017

Úmysly mše svatých:

NE: Slavnost Ježíše Krista Krále – 9:15 Za Leopolda Sedláčka, manželku, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci  11:00 – Za farnost – zvláště dobrodince.

PO: – 7:00 – Za rodiče Mašterovy, Stanislava Mašteru, Jakuba Mašteru, rodiče Fialovy, 4 syny a dceru Aloisii/ Na úmysl dárce.

ÚT: – 7:00 – Za Zdeňka Haláska, celou živou a zemřelou rodinu 17:00 – Černá.

Stř: – 18:00 – Za živé i zemřelé z rodiny. Ekslerovy, Maršálkovy, Smejkalovy a duše v očistci/ Za rodiče Šaškovy, Smejkalovy, bratra a celou přízeň.

ČT: – Svátek sv. Ondřeje 8:00 – Za rodiče Peterkovy a duše v očistci.

Pá: – 18:00 – Za Karla Vítka, rodiče Kohlovy a Jana Kubíka/ Za zemřelou rodinu Hlaváčovu, Cejnkovu, Kolouchovu, Vlachovu a duše v očistci.

SO: – 7:00 – Za Jana Peterku, Konráda Mráze, rodiče, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci/ Na dobrý úmysl.

NE: 1. Adventní neděle – 9:15 – za farnost 11:00 – Za rodiče Tomanovy, Coufalovy, manžele Lávičkovy a Jaroslava Boučka.

Děkuji všem, kdo jste přispěli do sbírky v neděli Darovali jste 28 730 Kč, děkuji také za dary mimo tuto sbírku v celkové částce 4 000 Kč.

Děkuji také všem, kdo farnosti pomáháte jiným způsobem.

Děkuji všem, kteří vytváříte výrobky na předvánoční jarmark, který bude 3. neděli adventní po mši svaté.

Na všechny dobrodince pamatujeme zvláště dnes při mši svaté v 11 hodin.

Společné vyrábění věcí na předvánoční jarmark je v úterý 21. 11. od 17:00, v sobotu 2. 12. a 16. 12. od 14:00 h. na faře. Odpoledne s dětmi a pro děti bude 9. 12. od 14:00 h.

Setkání seniorů bude ve čtvrtek 30. 11. Program: 7:00 výstav NSO, obvyklá adorace, 8:00 mše sv. program na faře.

Úklid kostela zajišťuje Blízkov, následuje Černá.

Svatého Mikuláše přivítáme v den jeho svátku – 6. 12. po večerní mši svaté.

Připravujeme, zveme k zapojení:

Dnešní slavnost Ježíše Krista Krále nám připomíná, komu patří poslední slovo. Přidejme se ke Kristu, pevně se ho držme. Adventní doba, do které vstoupíme příští nedělí, je velkou příležitostí, abychom se zadívali do budoucnosti, ve které chceme prožívat věčnost. Žijme v očekávání, život napravujme. Společně, či soukromě: Velkou postavou v adventu i dějinách spásy je Panna Maria. Na Slavnost Neposkvrněného Početí se připravujeme společně, či soukromě Novénou. Začínáme ve středu 29. 11. a končíme úkonem zasvěcení 8. 12. Maria je Matkou Vykupitele, mocná přímluvkyně a ochránkyně. Rozjímejme o jejím životě, modleme se aspoň desátek navíc.

Druhou adventní neděli na odpoledne zveme na adventní pásmo vytvořené duchovním slovem a chorálními zpěvy. Tuto neděli můžeme prožít jako čas duchovní obnovy.