aktuality od 19.11. do 26.11.2017

19 Lis

33. neděle v mezidobí                              19. 11. 2017

Úmysly mše svatých:

NE: 9:15 – Za Vladimíra Krejčího a rodiče 11:00 – Za farnost.

PO: – 7:00  Za Bohuslava Zachu, 2 rodiče, 3 syny a duše v oč. /Za manžele Čadovy, 2 rodiče, sourozence, zetě a vnuky.

ÚT: – Zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě 7:00 Za rodiče Tomanovy, Nožičkovy s prosbou o zdraví a pomoc pro celou rodinu. 17:00 Jersín a Blízkov

Stř: – Sv. Cecilie, panny a mučednice 18:00 – Za rodinu Bočánkovu, Sýkorovu a Janouškovu/Na úmysl dárce.

ČT: – Sv. Klementa I. 7:00 – Za Jindřicha Rosického, manželku a zetě Josefa.

Pá: – Sv. Ondřeje a druhů, mučedníků 18:00 – Za Věru a Josefa Dohnalovy, živou a zemřelou přízeň a duše v očistci.

SO: – Sv. Kateřina Alexandrijská 7:00 Za rodiče Smejkalovy, Havlíčkovy, duše v očistci a na poděkování požehnaného věku s prosbou o Boží pomoc 10:00 – Pohřeb paní Řezníčkové z Chlumku.

NE: Slavnost Ježíše Krista Krále – 9:15 Za Leopolda Sedláčka, manželku, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci  11:00 – Za farnost – zvláště dobrodince.

Dnešní sbírka je určena pro farnost. Poděkování všem, kdo jste přispěli. Bude použita na splacení dluhu. Poděkování všem, kdo se za farnost modlíte a přinášíte oběti. Na všechny dobrodince farnosti zvláště pamatujeme příští neděli při mši svaté v 11 hodin. Poděkování všem, kdo jste pomohli řešit situaci s navrácením půjčky do farnosti Brno – Lesná.  Zbývá nám vrátit ještě 400 tisíc. Po splacení začneme průběžně vracet vám, kteří jste peníze zapůjčili.

Křesťanské vzdělávání je součástí našeho života. První setkání v tomto zimním období bude ve středu večer po mši svaté. Začínáme v 19 hodin. Tématem letošního setkávání bude modlitba v životě křesťana. Otázkou je, kolik informací, nových poznání z časopisů, televize, internetu denně přijmeme? A kolik o Bohu, o životě s ním? Pozemský život máme na to, abychom Boha poznávali, milovali a učili se s ním žít. A co když se tomu nenaučíme?

Dnes slavíme Den Bible. Je to den, kdy se máme vážně zamýšlet nad tím, jakou roli sehrává Boží slovo v našem životě, můžeme si společně i osobně kousek Božího slova přečíst – nechat Boha promluvit, svým darem podpořit nové překlady ve dvou afrických zemích: v Tanzanii a Togu.

Dnes je poslední den k objednání videa z pohřbu o. Františka a z biřmování.

Mladí z farnosti zvou děti od 5 let na pečení a zdobení perníčků, a to na sobotu 25. 11. od 14:00 do 17:00 h.

Společné vyrábění věcí na předvánoční jarmark je v úterý od 17:00, v sobotu 2. 12. a 16. 12. od 14:00 h. na faře.

Na počátek května připravujeme poutní zájezd do Říma. Zájemci se přihlásí do února 2017.

Zveme všechny, kdo se mohou a chtějí zapojit do přípravy plesu. Setkání na faře dnes v 18 h. Zvou pořadatelé.

Úklid kostela zajišťuje Geršov a Pustina, následuje Blízkov .