aktuality od 12.11. do 19.11. 2017

11 Lis

32. neděle v mezidobí                              12. 11. 2017

Úmysly mše svatých:

NE: 9:15 – Za Bohumilu a Antonína Bradáčovy, rodiče Syslovy, Bradáčovy a duše v očistci 11:00 – Za farnost.

PO: – Sv. Anežky České – 14:00 – Pohřeb pana Smejkala.

ÚT: – Sv. Mikuláše Taveliče – 7:00 – Za Konráda Mráze, živou a zemřelou rodinu Mrázovu, Hladíkovu a Dohnalovu 17:00 Meziříčko.

Stř: – Sv. Alberta Velikého – 18:00 – Za Františka Klímu, 2 rodiče, děti a duše v očistci.

ČT: – sv. Gertrudy, sv. Markéty Skotské – 7:00 – Za rodiče Holubovy, Šlechtickovy, živou a zemřelou rodinu.

Pá: – Sv. Alžběty Uherské – 18:00 – Za rodiče Škodovy, Vyskočilovy, Simonidesovy a Boží ochranu pro celou rodinu.

SO: – Posvěcení římský bazilik sv. Petra a Pavla – 7:00 – Na úmysl dárce 10:00 – Pohřeb pana Peroutky.

NE: 9:15 – Za Vladimíra Krejčího a rodiče 11:00 – Za farnost.

Od příští neděle se zapisují úmysly na mše svaté pro příští rok. Při rozhodování o termínu pamatujte na to, že možnost mít úmysl v neděli je snížena o polovinu. Nežádejte tedy na neděli více, jak jeden úmysl. Rovněž i počet úmyslů na večerních mše svaté se v průběhu roku sníží. Vaše úmysly si opět napište na lístek a odevzdejte knězi do ruky. Protože jsme někdy u oltáře dva, je možné napsat na samostatný lístek i další úmysly, které v takových případech můžeme zařadit. Pak jen sledujte ohlašovací lístky. V současné době sloužíme úmysly o. Františka, je pravděpodobné, že do konce roku budeme moci odsloužit i některé další úmysly.

Mládež zveme na pátek po mši svaté na setkání. Přijďte!

Video z pohřbu otce Františka a video z biřmování je možné objednat během čtrnácti dnů. Objednávkové listy jsou na obvyklém místě.

Fotografie z pohřbu o. Františka je možné vyzvednout v sakristii.

Křesťanské vzdělávání – první setkání 22. 11. 2017 po večerní mši svaté. Tématem letošního setkávání bude modlitba v životě křesťana.

Úklid kostela zajišťuje Nová Zhoř, následuje Geršov, Pustina.

Kalendáře na rok 2018 lze zakoupit v sakristii. Již je jen několik posledních kusů.

K Adventní době, již tradičně, patří předvánoční Jarmark. Uskuteční se po bohoslužbách před kostelem na 3. adventní neděli. Výtěžek z prodaných výrobků je adresován na pomoc nemocným dětem v naší republice, ale i v chudých zemích světa. Kdo by se chtěl z občanů nějakým výrobkem nabídnutým k prodeji zapojit do této formy pomoci, dejte o sobě vědět. Ke společné výrobě různých věcí zveme děti i rodiče na sobotu 2. 12. a 16. 12. od 14:00 h. na faře.