aktuality od 8.10. do 15.10.2017

8 Říj

27. neděle v mezidobí                              8. 10. 2017

NE: – 9:15 – Za zemřelé rodiče Čermákovy, celou živou a zemřelou přízeň / 11:00 – Za farnost. 18:00 Modlitba chvály.

PO: – 7:00 – Za Františka Klímu, 2 rodiče, děti a duše v očistci.

ÚT: – 17:00 -Meziříčko. 18:00 – Za rodiče Hartmanovy, dceru Marii, zetě a celou přízeň.

Stř: – Sv. Jana XXIII., papeže 18:00 – Za rodiče Boháčkovy a celou přízeň.

ČT: Sv. Radima 7:00 – Za rodinu Vávrovu a Coufalovu 14:00 – pohřeb paní Aleny Machové z Měřína.

Pá: – 18:00 – Za Václava Ekslera, rodinu Ekslerovu, dceru Marii a duše v očistci/ Za rodiče Hladíkovy, Fialovy, syna Vladimíra a příbuzné.

SO: – sv. Kalista, mučedníka – 7:00 – Za Františka Doležala, 2 rodiče a zemřelou přízeň.

NE: 9:15 – Za Josefa Zemana, 2 rodiče, za dar víry a Boží pomoc pro celou živou rodinu za zemřelou rodinu a Josefu Rychlou / 11:00 – Za farnost

Pouť Nového Jeruzaléma v Bystrém bude 12. října v 18:00. Autobus z Měřína odjíždí v 16:25 h.

Úklid kostela zajišťuje Měřín 2, následuje Měřín 3.

Poděkování za dar v částce 1000 Kč určený pro farnost.

Sbírky v měsíci říjnu: Příští týden 15. 10. je určena pro farnost. 22. 10. je určena na podporu misijní činnosti církve.

Fotografie z pohřbu o. Františka jsou ke zhlédnutí na kamnech. Kdo si chce fotografie objednat, učiňte tak do neděle 22. 10.

Úmysly mše svatých, které jste měli zapsány u o. Františka budou postupně odslouženy.

Na setkání po měsíci od přijetí sv. biřmování, zveme všechny, kterých se to týká. Zveme i ty, kteří ke svátosti přistoupili již dříve. Začátek je mši svatou v 18 hodin.

Setkání rodičů dětí, které mají letos přistoupit k 1. sv. přijímání bude v pátek 13. 10. v 16:30 h. na faře. Děkuji.

Nový Měřínský kaplan se představuje: Pocházím z malé vesničky Padochov, která se nachází nedaleko Oslavan. Narodil jsem se 30. června 1974. Mám pět sourozenců. Od malička nás dědeček vedl k hudbě, což bylo také důvodem, že jsem jako střední školu studoval Konzervatoř v Brně, obor trombón. Po ní ještě JAMU, ale tato studia jsem již nedokončil. Nastoupil jsem na náhradní vojenskou službu v kostele Máří Magdalény v Brně. Velkým darem byla pro mne možnost jít studovat filozofii a teologii do Říma, konkrétně na Ateneo Pontificio Regina Apostolurum, kde jsem také po základním studiu studoval i licenciát z oboru dogmatiky. Na kněze jsem byl vysvěcen 2. září 2006 v Brně. Jako kněz jsem sloužil v Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Praze a v Plzni. A od 1. října mě Bůh skrze představené poslal k vám do Měřína, Uhřínova a okolí, za což mu jsem vděčný. Prosím o vaši modlitbu, abych vám mohl dobře sloužit. Také já na vás pamatuji v modlitbách.