aktuality od 1.10. do 8.10.2017

2 Říj

26. neděle v mezidobí                              1. 10. 2017

Úmysly, na které pamatujeme při mši svatých:

NE: – 9:15 – Za Marii Syslovu, rodiče Syslovy, Bendovy, celou přízeň a duše v očistci / 11:00 – Za farnost.

PO: – Památka sv. Andělů strážných – 7:00 – Za zemřelé rodiče a celou živou i zemřelou přízeň.

ÚT: – 7:00 – Za rodiče Jurkovy a dceru, rodiče Pažourkovy, MUDr Jiřího Fabíka a syna. 17:00Pavlínov.

Stř: – Památka sv. Františka z Assisi18:00 Za zemřelého Františka Jaše, 2 rodiče, sourozence a duše v očistci.

ČT:  7:00 – Za syna Libora, rodiče Klímovy, Markovy a duše  v očistci

Pá: – První pátek v měsíci 17:00 Výstav Nejsvětější svátosti, adorace, příležitost ke svátosti smíření. 18:00 –. Za Annu a Františka Syslovy, 2 rodiče a přízeň.

SO: Památka Panny Marie Růžencové 8:00 – společná modlitba svatého růžence a mše sv. Za živé i zemřelé členy živého růžence.

NE: 9:15 – Za zemřelé rodiče Čermákovy, celou živou a zemřelou přízeň / 11:00 – Za farnost

Poděkování všem, kdo jste připravili slavnost udělení svátosti biřmování. Děkuji všem za společné modlitby.

Poděkování všem, kdo jste dnes přispěli do fondu Puls, brněnské diecéze. Celkem jsme přispěli 16 400 Kč. Poděkování vám, kteří jste si přečetli informace o fondu Puls. V případě nejasností, zeptejte se na faře.

Poděkování za dary v částce 17 500 Kč určené pro farnost.

Poděkování ženám, které ušily nové oblečení pro ministranty.

Příští týden slavíme první pátek v měsíci, tento den je zasvěcen úctě Ježíšovu srdci. S tímto dnem je spojena pobožnost prvních pátků, dle přání Pána Ježíše. Pamatujme na přísliby Pána Ježíše. Ke svátosti smíření využijme celou hodinu před mši svatou na první pátek. Je vhodné vést i děti k úctě Božského srdce.

Zveme děti mladší i starší na mši sv. pro děti, která se koná v pátek od 18: 00 h.

V sobotu slavíme svátek Panny Marie Růžencové. Zveme všechny členy živého růžence na společnou modlitbu sv. růžence a mši svatou, která je za všechny živé i zemřelé členy živého růžence.

Vstoupili jsme do měsíce října, který je zasvěcen úctě Panny Marie Růžencové. Je velmi vhodné, žádoucí i prospěšné, abyste se, zvláště v tomto měsíci, modlili společně aspoň desátek růžence. Nezapomínejte na sílu této modlitby. Připomínám, že v naší farnosti živý růženec vytváří i rodiny dětí, které byly u 1. sv. přijímání. Je to společná modlitba za sebe navzájem, také vhodná forma zbožnosti. Přihlaste se.

Úklid kostela zajišťuje Měřín 1, následuje Měřín 2.

Od 1. 10. 2017 nastupuje do naší farnosti nový pan kaplan. Přichází na vymezený čas. Je členem řádu bratří dominikánů. Je určen také pro službu ve farnosti V. Meziříčí. Prosme o Boží požehnání pro jeho působení mezi námi.