aktuality od 14.5. do 21.5.2017

14 Kvě

5. neděle velikonoční                                14. 5. 2017

Úmysly mše svaté:

NE- 9:15 – Za živou a zemřelou rodinu Řezníčkovu, přízeň a duše v očistci/ Za Marii Rohovskou, manžela Vojtěcha a syna Vojtěcha 11:00 – Poutní mše svatá v Meziříčku.

PO: – 7:00 – Za živou a zemřelou rodinu Teplých a Veselých/ Za Karla Matějíčka, manželku a celou rodinu.

ÚT: – Sv. Jana Nepomuckého, nár. světec7:00 – Za Marii Jurmanovu. manžela, živé a zem. z rodiny 18:00 – Jersín.

ST: – 18:00 – Na poděkování za přijatá dobrodiní a za rodinu Zachovu/ Za Annu Dorůžkovu, manžela a syna.

ČT: – 7:00 – Za Stanislava a Jaroslavu Simandlovy, rodinu Simandlovu, Cejnkovu, zetě Františka Sýkoru a švagra Bedřicha.

PÁ: – 18:00 – Za Františka Indru, syna Jiřího, živou a zemřelou rodinu Indrovu a rodiče Pokorných/ Za živé a zemřelé příbuzné.

SO: – Sv. Klementa Maria Hofbauera, národní světec 7:00 – Za Hedviku a Stanislava Plašilovy, živou a zemřelou rodinu/ Za Manžele Svobodovy a rodinu.

NE: – 9:15 – Za živou a zemřelou rodinu Mužátkovu a Řezníčkovu/ Na poděkování P. Bohu za přijatá dobrodiní s prosbou o Boží požehnání a pomoc pro živou a zemřelou rodinu a za dar víry pro celou rodinu 11:00 – za farnost.

Dnešní neděli slavíme svátek matek. Začínáme májovou pobožností ve 14:00 h a pokračujeme na faře v 15:00 h. Přijďte oslavit mateřství, které je spojeno nejen s životem pozemským, ale i věčným, přijďte také podpořit děti, které si připravily program. Mateřství je úzce spojeno i s otcovstvím. Zveme tedy i tatínky.

Poděkování dárcům za fin. dary v celkové výši 22 tis. Kč. Poděkování za modlitby a oběti za farnost.

Pravidelná sbírka pro farnost bude příští neděli.

Úklid kostela zajišťuje Geršov a Pustina, následuje Blízkov.

Připravujeme: Prví svaté přijímání dětí bude 28. května, při mši svaté v 8 hodin. Pamatujme při modlitbě na děti i jejich rodiny.

Setkání seniorů se uskuteční v úterý 30. května dopoledne.

Pouť ke kapli Panny Marie ve Valše připravujeme na neděli 28. 5. odpoledne.

Tradiční svatodušní vigilie bude v sobotu 3. 6. od 20 h.

Pouť v Geršově bude 4. června, v Černé 11. června.

Kněžské svěcení jáhna Ladislava Bublána bude 24. 6. v Brněnské katedrále v 9:00 h. Primice v sobotu 1. 7. v Měříně ve 14 hodin.

Jako odpověď na vaše dotazy ohledně pomoci při uspořádání primice uvádím: finanční dary na primici můžete předat osobně nebo do pokladničky u sv. Antonína, finanční dar novoknězi dávejme buď osobně, nebo do kovové pokladničky na zdi mezi vstupními dveřmi. Ostatní pomoc nabídněte na faře nebo rodině Bublánových. Děkujeme.

Další pozvánky: Poklady brněnské diecéze – poznávací hra, probíhá od 1. 6. do 31. 10. 2017. informace na plakátě.

Charismatická konference – 5.-9. 7. v Brně. Info na plakátě.