aktuality od 19. 3. do 26. 3. 2017

20 Bře

3. neděle postní                                     19. 3. 2017

Úmysly mše svaté:

NE:9:15 – Za Josefa Zemana, 2 rodiče, za dar víry a Boží pomoc pro živou a zemřelou rodinu a za Josefu Rychlou/ Za Ladislava Trojana, prarodiče a duše v očistci 11:00 – Za farnost 14:00 – Pobožnost kříž. cesty.

PO: – Slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie – 18:00 – Na poděkování Pánu Bohu za přijatá dobrodiní s prosbou o další Boží pomoc a požehnání/ Za Josefa Chlubnu, bratra a za nemocné v rodině.

ÚT: – 7:00 – Za Marii a Františka Zachovy, syna Karla, živou a zemřelou rodinu a přízeň. 17:00 – Jersín.

ST: – 14:00 – Pohřeb 18:00 – Za Jaroslava Blažka, rodinu Blažkovu, Necidovu, Čermákovu a Paikovu/ Za Růženu a Františka Jelínkovy, syna Františka, duše v oč a celou rod.

ČT: 8:00 – Za Marii Musilovu, manžela, živou a zemřelou rodinu a do.

PÁ: – 18:00 – Za rodiče Vaňkovy, syna Jiřího a rodiče Nedomovy/ Za Marii Doležalovu a celou rodinu

SO: – Slavnost Zvěstování Páně – 8:00 – Za rodiče, sourozence a syna Libora Krčála/ Za Marii Hrůzovu a rodinu.

NE: – 9:15 – Za farnost/ Za živé a zemřelé členy rodin Dohnalovy, Bartákovy, Humpoličkovy a Novákovy 11:00 – Za rodiče Kučerovy a duše v očistci
14:00 – Křížová cesta

Dnes je sbírka určena pro farnost na splácení dluhů.

Modlitba křížové cesty je kromě neděle i ve středu a pátek půl hodiny před mši svatou.

Křížovou cestu dnešní neděli povedou muži a otcové rodin. Chlapi, je to jeden ze způsobů modlitby za vaši rodinu, za prožívání povolání k otcovství. Všechny vás zvu. Pochopitelně vezměte s sebou i zbytek rodiny. Příští neděli 26. 3. povedou modlitbu Křížové cesty Modlitby matek. Jistě se přidají i další mámy. 2. 3. povedou modlitbu mladí.

31. 3. Křížová cesta z kostela ke třem křížům na hřbitov.

Ve čtvrtek 23. 3. bude setkání seniorů. Program: 8:00 h. mše svatá, pokračování na faře.

24. 3. Křížová cesta dětí bude vpátek 24. 3. v 17:30 h.

Úklid kostela zajišťuje Měřín 1, následuje Měřín 2.

Pozvání pro mladé na Celostátní setkání mládeže do Olomouce. Je to jedinečná příležitost setkat se s vrstevníky a společně prožívat víru. Kdy? 15. – 20. 8. 2017, pokud se přihlásíte do konce května, zaplatíte pouze 950 Kč.

Pozvání na Diecézní setkání s otcem biskupem do Brna. Setkání se uskuteční v sobotu 8. 4. Pojede autobus.

Ministrantský den v kněžském semináři v Olomouci bude 6. května 2017. Je to den pro ministranty z naší diecéze a týká se všech věkových skupin. Chceme z našeho děkanství vypravit autobus. Prosím rodiče o zvážení o účasti malých ministrantů a jejich přihlášení.

Děkujeme a loučíme se: 18. 3. zemřel Kardinál Miloslav Vlk, který stál jako pastýř v čele církve v naší zemi od roku 1991 do roku 2000. Díky, Pane a dej mu věčné odpočinutí.