aktuality od 12.3. do 19.3 2017

2. neděle postní                                   12. 3. 2017

Úmysly mše svaté:
NE:
9:15 – Za rodinu Necidovu, Lázničkovu, Bertu Dujčíkovu a duše v očistci/ Za Františku Krejčovu a manžela 11:00 – Za Annu a Josefa Landsmanovy a rodiče. 14:00 – Pobožnost křížové cesty – vedou senioři

PO: – 7:00 – Za farnost, všechny dobrodince, nemocné a trpící/ Za dp. Zdeňka Pospíšila

ÚT: – 7:00 – Za Václava Kosa, dceru, živou a zemřelou rodinu  17:00 – Meziříčko.

ST: – 17:30 Modlitba Křížové cesty 18:00 –  Za Josefa Tomana a celou zemřelou přízeň/ Za Miladu a Jiřího Janečkovy, rodiče, sourozence a duše v očistci

ČT: 8:30 Modlitba růžence spolu s kněžími 9:00 – Za rodiče Vávrovy a bratra Josefa.

PÁ: – 17:30 Modlitba Křížové cesty 18:00 – Za Josefa a Jaroslavu Doležalovy a Boží ochranu pro celou rodinu/ Za Františka Havelku, rodiče, Vladimíra Krejčího, rodiče, celé rodiny, a o pomoc a Boží ochranu a duše v očistci

SO: – 7:00 – Za Marii Doležalovu, sestru, bratra, švagra, 2 rodiče a zemřelou přízeň/ Na úmysl dárce

NE: – 9:15 – Za Josefa Zemana, 2 rodiče, za dar víry a Boží pomoc pro živou a zemřelou rodinu a za Josefu Rychlou/ Za Ladislava Trojana, prarodiče a duše v očistci 11:00 – Za farnost 14:00 – Pobožnost křížové cesty.

Úklid kostela zajišťuje, Pavlínov 2následuje Měřín 1.

Ve čtvrtek se v naší farnosti uskuteční setkání kněží našeho děkanátu, v rámci pravidelné kněžské rekolekce. Věnujte pozornost programu v kostele a přijďte nás podpořit. Kněz je poslaný Ježíšem, aby sloužil Božímu lidu. Boží lid má na sebe vzít starost o kněze i nová povolání.

Pouť Nového Jeruzaléma v Křižanově. Čtvrtek 16. 3., začátek v 17 hodin. Odjezd autobusu z Měřína v 16:25 h.

Křížovou cestu příští neděli by měli vést muži a otcové rodin. Chlapi, je to jeden ze způsobů modlitby za vaši rodinu, za prožívání povolání k otcovství. Všechny vás zvu. Pochopitelně vezměte s sebou i zbytek rodiny.

Pozvání pro mladé na Celostátní setkání mládeže do Olomouce. Je to jedinečná příležitost setkat se s vrstevníky a společně prožívat víru. Kdy? 15. – 20. 8. 2017, pokud se přihlásíte do konce května, zaplatíte pouze 950 Kč.

Pozvání na Diecézní setkání s otcem biskupem do Brna. Setkání se uskuteční v sobotu 8. 4. Pojede autobus.

Děkuji všem, kdo chcete pomoci uspořádat farní prázdninové tábory. Pokud jste se nepřihlásili a chcete pomoci, přihlaste se během týdne.

Ministrantský den v kněžském semináři v Olomouci bude 6. května 2017. Je to den pro ministranty z naší diecéze a týká se všech věkových skupin. Chceme z našeho děkanství vypravit autobus. Prosím rodiče o zvážení o účasti malých ministrantů a jejich přihlášení.

Oznámení – připomenutí:
23.
3. Setkání seniorů. Program: 8:00 h. mše svatá, pokračování na faře.
31. 3. Křížová cesta z kostela ke třem křížům na hřbitov.