aktuality od 5.3. do 12.3.2017

4 Bře

1. neděle postní                                   5. 3. 2017

Úmysly mše svaté:

NE:9:15 – Za farnost/ Za rodiče Simonidesovy,  bratra, snachu, sestru, švagra 11:00 – Za Jaroslava a Boženu Kourkovy, za ochranu pro celou rodinu a za farníky. 14:00 – Pobožnost křížové cesty

PO: – 7:00 – Za uzdravení/Za Jana Růžičku, manželku a příbuzné.

ÚT: – 7:00 – Za zemřelého Františka Jašu, Františku Kudrnovu a duše v očistci 17:00 – Pavlínov.

ST: – 18:00 –  Za živou a zemřelou rodinu Necidovu, Chlubnovu, Řezníčkovu, Indrovu, Jindřichovu a duše v očistci/ Za Aloise Fraňka, živou a zemřelou rodinu.

ČT: 7:00 – Za Františku Maršálkovu, manžela a celou rodinu.

PÁ: – 18:00 – Za Miroslava Zemana, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci/ Za rodiče Nožičkovy, dceru,  dva zetě a duše v očistci.

SO: – 7:00 – Za Marii a Josefa Hladíkovy, syna Václava, vnuky, Konráda Mráze, živé a zemřelé příbuzné/ Za Marii Doležalovu a celou rodinu.

NE: – 9:15 – Za rodinu Necidovu, Lázničkovu, Bertu Dujčíkovu a duše v očistci/ Za Františku Krejčovu a manžela 11:00 – Za Annu a Josefa Landsmanovy a rodiče. 14:00 – Pobožnost křížové cesty.

Sbírka minulé neděle byla určena pro svatého Otce na pomoc potřebným ve světě. Darovali jste 16 540 Kč.

Děkuji také za dar pro farnost v částce 2 000 Kč.

Úklid kostela zajišťuje, Pavlínov 1následuje Pavlínov 2.

Jako každoročně chceme připravit pro děti letní tábory. Hledáme pomocníky. První setkání je dnes ve 14:30 h – po Křížové cestě – na faře.

Doba postní: Připravujeme se přijmout velké věci, které učinil a činí Bůh v naší farnosti. Těmi věcmi je první svaté přijímání, kněžské svěcení i svátost biřmování. V první polovině roku se snažíme prohloubit naše povolání žít s Bohem. Každý měsíc se zaměřujeme na nějakou skupinu lidí ve farnosti. Měsíc březen patří nám všem. Chceme uposlechnout Boží výzvu, změnit smýšlení, naplno přijmout evangelium. I půst, postní doba patří do evangelia. Tedy i postní doba je evangeliem – radostným poselstvím od Boha. Postní doba není časem chmurným, ale časem návratu člověka k Bohu.

Programové nabídky na měsíc březen v rámci postní doby.

Pátek – 10.3. v 19:00 h. – setkání nad Písmem a modlitba na faře. Křížové cesty: středa a pátek před mši svatou v 17:30 h. Neděle ve 14:00 h. Křížové cesty vedou: 12. 3. senioři, 19.3. otcové, 26.3. matky, 2.4. mládež. 24. 3. Křížová cesta dětí – pátek, 31. 3. Křížová cesta z kostela ke třem křížům na hřbitov. 16. 3. – Setkání kněží našeho děkanátu v rámci kněžské rekolekce. 16. 3. – Pouť Nového Jeruzaléma v Křižanově. Začátek v 17 hodin. Odjezd autobusu z Měřína v 16:25 h. 23. 3. Setkání seniorů. Program: 8:00 h. mše svatá, pokračování na faře.