aktuality od 25.12.2016 do 1.1.2017

Hod Boží vánoční                                              25. 12. 2016

Úmysly mše svaté:
NE:
9:15 – Za rodiče Rysovy, Klimešovy a syna Josefa / Za Františka Zemana a rodiče, rodiče Kalnovy, rodinu Novotnou,  Marii Novotnou a Karla Liškaře 11:00 – za farnost 14:30 – Te Deum a svátostné požehnání.
PO: – Svátek sv. prvomučedníka – 9:15 – Za Blaženu a Františka Krulovy, Marii a Františka Krejčovy a bratra Františka/Za rodiče Mrázovy, dva bratry, rodiče Kratochvílovy, švagra a za Jana a Františku Hradovy.     11:00 – Za Josefa Procházku, 2 rodiče a rodinu Necidovu.
ÚT: – sv. Jana, evangelisty 18:00 – Za Františka Padalíka, syna, dceru, 2 rodiče a duše v očistci.
ST: – Svátek svatých Mláďátek Betlémských, mučedníků – 10:00 – Pohřeb Františka Dufka 18:00 – Za manžele Krejčovy/Za Růženu Syslovu a rodiče Dočekalovy.
ČT: – 7:00 – Za rodinu Škodovu, Vyskočilovu, Simonidesovu a Boží ochranu pro celou rodinu.
PÁ: – Svátek Svaté rodiny Ježíše, Marie a Josefa – 9:15 – Za rodiny ve farnosti a za ty, kdo se na rodinný život připravují/ Za Boží pomoc a milosrdenství pro celou rodinu ke cti a chvále sv. Judy Tadeáše za vyprošení zdraví.
SO: sv. Silvestra, papeže – 15:00 – Na poděkování Pánu Bohu/Za Karla Hrůzu
NE: – 9:15 – Za Boží požehnání do nového roku a za farníky 11:00 – Za Dr. Antonína Procházku.

Poděkování všem, kdo jste přispěli k důstojnému prožití vánočních svátků výzdobou kostela, službou v kostele během svátků, zpěvem – ať sborovým – nebo lidovým při bohoslužbě, službou u oltáře…

Poděkování všem, že jste využili příležitost k přijetí svátosti smíření, zvláště ve zpovědní den farnosti.

Poděkování všem, kdo jste přispěli do sbírky pro farnost minulou neděli. Darovali jste 23 990 Kč.

Poděkování za mimořádné dary v celkové výši 2 000 Kč.

Poděkování všem, kdo jste se jakýmkoli způsobem účastnili předvánočního jarmarku. Výtěžek 18 010 Kč bude odeslán na avizovaný účel.

Poděkování všem, kdo se staráte o čistotu farního kostela, vám, kteří zajišťujete provoz a čistotu v kaplích na vesnicích.

Tradiční vánoční koncert v podání Moravanky se uskuteční v našem kostele zítra, na svátek sv. Štěpána, v 17:00 hod.

Úklid kostela zajišťuje Měřín 2, následuje Měřín 3.

V Blízkově budou v úterý a ve čtvrtek mše sv. ráno v 7:00

Žehnání vína bude při bohoslužbě na svátek sv. Jana evangelisty 27. 12. 2016. Kdo chcete požehnat víno, přineste si.

Vánoční besídka dětí bude 28. 12. v 15 hodin na faře.

Mše sv. na závěr občanského roku začíná v 15:00 hodin. Po mši svaté bude zveřejněna obecná statistika farnosti. Přijďme Pánu Bohu poděkovat.

Na přelomu roku v čase 23:00 – 24:00 hod. je možnost tiché i společné modlitba. Čas bude zakončen požehnáním do nového roku.