aktuality v týdnu od 29. 5. do 5. 6. 2016

30 Kvě

Slavnost Těla a Krve Páně                                     29. 5. 2016

Myšlenka z neděle: Říkáme: ten člověk mně pije krev – to může vést až k nenávisti. Něco jiného je, když nám Kristus dává pít svou krev. Když pijeme, to vede ke sjednocení, k ospravedlnění a ke spáse.

Úmysly mše svaté:
NE:
– 9:00 – Za Konráda Mráze, živou a zemřelou rodinu Mrázovu, Dohnalovu a Hladíkovu/ Za Antonína Chalupu,  rodiče,  Marii Čížkovu a rodiče a Vlastimila Šoba 15:00 – Májová pobožnost u kaple ve Valše
PO: – Památka sv. Zdislavy, rodačky našeho kraje a patronky rodin – 7:00 – Za křesťanské rodiny a hnutí Modlitby matek/ Za sestru M. Amatoris Valachovu, rodiče, sourozence a duše v očistci 18:00 – Májová pobožnost
ÚT: – Svátek Navštívení Panny Marie – 17:30 – Májová pobožnost – 18:00 – Za rodinu Čamkovu, Koudelovu a d. o.
ST: – Památka sv. Justina, mučedníka – 18:00 Za Bohumila Pejchala, 2 rodiče a rodinu Doležalovu/ Za živou a zemřelou rodinu Bukovu, Boháčkovu, za Boží pomoc a ochranu P. M 18:00 – Černá
Čt:7:00 – Za Marii Vrbickou, živou a zemřelou rodinu Vrbických a Milana Říhu 18:00 Pavlínov
PÁ:Slavnost Nejsvětějšího srdce Ježíšova – 17:00 Výstav Nejsvětější svátosti – 18:00 – Za rodiče Vaňkovy, syna Jiřího a rodiče Nedomovy/ Za Josefa Sobotku a dvoje rodiče
SO: – Památka Neposkvrněného srdce Panny Marie – 7:00 – Za děti a jejich rodiny/ Za Františka Klímu, 2 rodiče, děti a duše v očistci/ Za těžce nemocného chlapce
NE: – 8:00 – Za Boží pomoc a ochranu pro živou a zemřelou rodinu/ Za Jana Rosola a dvoje rodiče 10:30 – za farnost 10:30 – Poutní v Geršově 18:00 – Modlitba chval

Poděkování všem, kdo připravili dnešní slavnost. Těm, kdo připravily oltáře, výzdobu, zajistili májky, děkuji maminkám, družičkám i chlapcům, za hudební doprovázení i veškerou organizaci.
Poděkování všem, kdo jste minulou neděli přispěli do sbírky na farnost. Darovali jste 15 030 Kč.

V týdnu slavíme Slavnost Nejsvětějšího srdce Ježíšova. Tento den je doporučený svátek, tedy církev nám doporučuje, abychom slavili. Připomínáme si, jak nás Bůh nesmírně miluje. Účast na páteční mši svaté a adoraci je naší odpovědí.

Červen – měsíc zasvěcený úctě Božského srdce. Odpovídat na Boží lásku můžeme vždy a kdekoliv. Měsíc červen je čas zvláštní úcty Božského srdce.

Po tři týdny se modlíme intenzivněji za posvěcení kněží, aby byli podle Božského srdce a za našeho budoucího jáhna. V prvním týdnu děkujeme a prosíme za povolání. Jednotící modlitbou mohou být litanie k Božskému srdci.

Plakáty nás upozorňují: na akce u příležitosti desátého výročí posvěcení kaple v Černé a na pouť s biskupy ve Slavkovicích, u příležitosti roku Milosrdenství.

Manželství se rozhodli v našem kostele uzavřít: Václav Řezníček, Na Nivech 327, Měřín a Romana Krjezlová, Měřín, Náměstí 199; Miroslav Doležal, Zarybník 253, Měřín a Ludmila Hanzlíková, Uhřínov 90; David Urbánek, Jihlavská 165, Měřín a Šárka Svobodová, Jihlavská 165, Měřín; Tomáš Holub, Přadlácká Brno a Jana Boháčková, Chlumek; Dušan Haupt, Knínice 127, 679 34 a Marie Pólová, Zarybník 539, Měřín; František Sýkora, Blízkovská 389, Měřín a Lenka Kvasničková Jihlavská 350, Měřín.
Kdo by věděl o nějaké překážce v uzavření manželství, ať to oznámí na faře.