aktuality v týdnu od 15. 5. do 22. 5. 2016

15 Kvě

Slavnost Seslání Ducha svatého                           15. 5. 2016

Myšlenka z neděle: Boží láska je nám vylita do srdce skrze Ducha svatého,
který v nás přebývá. Přebývá?

Úmysly mše svaté: 8:00 – Za Metoděje Tomana, manželku, rodiče Nožičkovy a celou přízeň/ Za rodiče Fialovy, živou a zemřelou rodinu 10:30 – za farnost 18:00 Máj. pobožnost
PO: – Svátek sv. Jana Nepomuckého – 7:00 – Za Karla Kittlera, rodiče a prarodiče/ Za manžela Jaroslava Večeřu, 2 zemřelé rodiče, za živou a zemřelou rodinu Večeřovu 18:00 Májová pobožnost 18:00 mše svatá v Dědkově
ÚT: – 17:30 M pobožnost 18:00 – Za Josefa Tomana a syna ST: – 17:30 Májová pobožnost 18:00 – Za manžele Bukovy, 2 rodiče a duše v očistci/ Za Miladu a Jiřího Janečkovy, rodiče, sourozence a duše v očistci.
Čt: – 7:00 – Za rodiče Sobotkovy a Doležalovy, Josefa a Jaroslavu Doležalovu a celou přízeň 18:00 Májová pobožnost 18:00 – Jersín
PÁ:sv. Klementa Maria Hofbauera17:30 Májová pobožnost – 18:00 – Za Hedviku a Stanislava Plašilovy a celou zemřelou rodinu/Poděkování na úmysl dárce s prosbou o dar zdraví, Boží požehnání a ochranu P. Marie do dalších let a o dar víry pro celou rodinu
SO: – 7:00 – Za Josefa a Věru Dohnalovy, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci/ Za Marii Javůrkovu a ochranu křesťanů/ Za živou a zemřelou rodinu Špačkovu 18:00 Májová pobožnost
NE: – 8:00 – Za farnost a děti u prvního svatého přijímání a rodiny dětí/ Za Vladimíra Hladíka a dvoje rodiče 10:30 – Za Jaroslavu a Ilonku Řezníčkovy, Marii Havlíčkovu a za Kašparovy 18:00 – Májová pobožnost a modlitby matek.

Děkujeme všem za společnou modlitbu při včerejší svatodušní vigilii.

Dnešní Slavností Seslání Ducha svatého končí doba velikonoční. Příští neděle je Slavnost Nejsvětější trojice a pak začne liturgické mezidobí.

První svaté přijímání dětí bude příští neděli při mši svaté v  8 hodin. Prosím vás všechny o modlitbu a dobrý příklad. Pamatujme také na ty, kdo se připravují k přijetí svátosti biřmování.

Oslava Božího Těla s průvodem bude ve farnosti 29. 5.

Dnešní sbírka je určena na Charitu, sbírka příští neděle je určena na splacení dluhů farnosti.

Zveme na křesťanské vzdělávání. Uskuteční se ve středu po mši svaté.

Úklid kostela zajišťuje Nová Zhoř, následuje Pustina.

Prosím muže, aby přišli na brigádu na faru. Brigáda je zítra – v pondělí – od 8:00 hod.

K zamyšlení
Opat zahajoval každou vyučovací hodinu modlitbou k Duchu svatému. Jeho studenti se proto zeptali: „Proč se pořád modlíme k Duchu svatému. Nebylo by záživnější modlitby střídat a modlit se třeba k významným světcům, kteří byli prohlášeni za učitele církve?“
Tu jim na to odpověděl: „Při studiu Písma a katechismu naplňuje Boží pravda naši mysl a při modlitbě sestupuje do našeho srdce. A aby si v temnotách naší bytosti našla správnou cestu, potřebuje světlo Ducha svatého.

Přijď Duchu svatý, prosíme, přijď a smiluj se nad námi. Osviť naši mysl i naše srdce, abychom správně mysleli, dobře konali a upřímně milovali.