aktuality od 1. 5. do 8. 5. 2016

2 Kvě

6. velikonoční neděle                                              1. 5. 2016

Myšlenka z neděle: Ať se vaše srdce nechvěje a neděsí.

Úmysly mše svaté:
NE: – 8:00 – Za rodinu Moravovu 10:30 – za farnost/ Za Jaroslava Jelínka  a dvoje rodiče. 14:00 Májová pobožnost
PO: – Památka sv. Atanáše, biskupa a učitele církve 7:00 – Za Karla Peterku a 2 rodiče/ Za Filipa Strnada a dvoje rodiče 18:00 – Pavlínov
ÚT: – Svátek sv. Filipa a Jakuba, apoštolů 7:00 – Za Anežku Tomanovu, manžela, syna Josefa
ST: – 17:30 Májová pobožnost 18:00 – Za Antonína Vávru, živé a zemřelé z rodiny Vávrovy, Slabovy a duše v očistci/ Za Jaroslava Simandla, syna, rodiče Simandlovy, Kučerovy, Vrškovy, přízeň a duše v očistci/ Za Jana Rosu a celou živou a zemřelou rodinu

Čt: – SLAVNOST NANEBEVSTOUPENÍ PÁNĚ – 7:00 – Za Amálii a Josefa Doležalovy, sourozence a duše v očistci 18:00 Za zemřelého kněze

PÁ: – Památka sv. Jana Sarkandra, kněze a mučedníka/ První pátek v měsíci 17:30 Výstav Nejsvětější svátosti /18:00 – Za rodiče Havlíčkovy, Smejkalovy, živou a zemřelou rodinu/Za Františka Havelku, rodiče a sourozence, Vladimíra Krejčího, rodiče a sourozence, Františku Krejčovu, duše v očistci  a o pomoc Boží a ochranu P.M. pro celou rodinu a na další úmysl
SO: – 7:00 – Za Annu a Karla Solařovy a celou rodinu/ Za Mons. Josefa Valeriána
NE: – 8:00 – Za Marii Teplou, 2 rodiče, duše v očistci, za Marii Veselou, sourozence a rodiče 10:30 – za farnost/ Za Marii Rohovskou, manžela Vojtěcha a syna Vojtěcha 14:30 – Májová pobožnost

Do sbírky na pomoc trpícím na Ukrajině jste minulou neděli přispěli částkou 23 500Kč. Děkujeme.

Dnešní den je zasvěcený modlitbám za pronásledované křesťany ve světě.

Dnešním dnem vstupujeme do měsíce zasvěceného Panně Marii. Májové pobožnosti budou každý večer. Středa a pátek v 17:30 hod, ostatní dny v 18 hodin. Prosím, věnujme pozornost této možnosti. Prosíme rodiče, posílejte děti, ale také přicházejte s nimi. Děti, vyzvedněte si kartičky.

Den vzájemných modliteb farností a kněžského semináře připadá na úterý 3. 5. Prosím, připojme se.

Májová pobožnost dnes začíná ve 14 hodin, po ní bude slavnostní otevření dětského hřiště a setkání na farní zahradě. Májová pobožnost příští neděli je ve 14 hodin, v 15 hodin bude na faře oslava dne matek.

Ve čtvrtek slavíme Slavnost Nanebevstoupení Pána Ježíše. V tento den bychom měli být na mši svaté. Mše svaté jsou ráno v 7 hodin a večer v 18 hodin.

Novéna (9 dní intenzivních modliteb) před Slavností seslání Ducha svatého začíná dnem Nanebevstoupení Páně a končí v předvečer slavnosti Seslání Ducha svatého. Prosím, pamatujme zvláště v tento čas na modlitby o Ducha svatého. Společná modlitba bude součástí večerních setkání v kostele. K této modlitbě zveme zvláště biřmovance a jejich rodiny. Pomůcka – zamyšlení – bude od středy na stolku v kostele a na internetových stránkách farnosti.

Zamyšlení k roku milosrdenství je na stolcích v zadní části kostela. Prosím, vezměte si je do svých domovů.

Křesťanské vzdělávání je ve středu po mši svaté.

Úklid kostela zajišťuje Milíkov, následuje Nová Zhoř.