aktuality od 20.12. do 27.12. 2015

20 Pro

4. neděle adventní                                                 20. 12. 2015

Myšlenka z neděle: když se stane něco vzrušujícího, nedokážeme to v sobě udržet a řekneme to dalšímu. To se stalo Marii i Alžbětě. Proto mezi sebou rozmlouvali, co v jejich životech učinil Bůh.

Úmysly mše svatých:
NE: – 8:00 –
Za rodiče Rysovy, Klimešovy a syna Josefa/ Na poděkování za dožití se požehnaného věku s prosbou o další pomoc a ochranu 10:30 – Za farníky
PO – 7:00 – Za rodiče Zachovy, syna Karla, rodiče Kopečných, dceru, živou a zemř. přízeň/ Za dp. Jana Vaňka
ÚT – 7:00 – Za rodiče Sedlákovy, syna Františka, rodiče Vávrovy, syna Josefa a duše v očistci 13:00 – 17:00 příležitost ke svátosti smíření
ST: – 18:00 – Za Františka a Matyldu Krejčovy/ Za Jiřinu Punčochářovu, manžela a dvoje rodiče
ČT – 7:00 –  Za živou a zemřelou rodinu/ Za rodiče Hrůzovy a děti s rodinami 22:00 – za farnost
PÁ – Slavnost Narození Páně – 8:00 – Za všechny dobrodince farnosti a za nemocné/ Za Františka Zemana a celou přízeň a za Františka Karáska a celou přízeň 10:30 – Za Františka Padalíka, syna, dceru, švagra, 2 rodiče a Boží ochranu 14:30 – TE DEUM a svátostné požehnání
SO: – Svátek sv. Štěpána 8:00 – Za Blaženu a Františka Krulovy, Marii a Františka Krejčovy a bratra Františka/ Za živou a zemřelou rodinu Chlubnovu, Rosovu, Strašákovu Klobásovu a Zemanovu 10:30 – Za rodinu Matějíčkovu, Hammerovu a Švandovu
NE: Svátek Svaté rodiny – 8:00 – Za Josefa Procházku a 2 rodiče/ Za Karolínu a Elišku Fialovy, rodiče a sourozence 10:30 – Za farníky

Děkujeme za vaše finanční dary do sbírky minulou neděli v celkové částce 26 542 Kč. Poděkování také za mimořádné dary 6000 Kč. Všechny sbírky ve vánočním čase jsou určeny na splacení dluhu farnosti.

Děkujeme těm, kdo vedli zimní kroužek tvořivosti na faře. Také těm, kdo vytvářeli jednotlivé výrobky z řad dětí, ale i dospělých. Děkujeme i Vám, kteří si výrobky zakoupíte po mši svaté před kostelem. Zakoupením přispějete na charitní projekt nemocnice v Ugandě.

Úklid kostela zajišťuje Černá, následuje Jersín.

Modlitby matek dnes v 18:00 hodin.

Vrcholem adventní přípravy má být svátost smíření, která v naší farnosti bude v úterý od 13. do 17. hodiny. Přejme si, aby tato svátost nebyla zařazena mezi dlouhou řadu toho, co ještě musíme. Ale směřujme k tomu, aby byla tato svátost vrcholným projevem našeho adventního snažení. Vždyť se jedná o spočinutí v náruči milosrdného Boha. Prosme Pána Boha o požehnání, poctivě se připravujme, vždyť jde o setkání s Kristem.  Nechejme promluvit Boží slovo, skrze zpovědní zrcadlo! Ptejme se Boha, jak si představuje náš život. Využijme tuto příležitost. V další dny bude příležitost minimální, neboť zpovídáme i v jiných farnostech. Děkujeme.

Příští neděli 27. 12. bude v 17 hodin v kostele vánoční koncert. Vystoupí Chrámový sbor FONS ze Žďáru nad Sázavou. Vstupné v částce 100 Kč je možné v předprodeji zakoupit na faře nebo v prodejně obuvi u pí. Křesťanové.

Příští neděli bude při mši svaté v 8 hodin obnova manželských slibů.  Je vhodné, aby manželé seděli vedle sebe