aktuality od 8.11. do 15.11.2015

7 Lis

32. neděle v mezidobí                                                                     8. 11. 2015

Myšlenka z neděle: Blížíme se k závěru církevního roku. Když se blíží nějaký závěr, soustřeďujeme se na to nejdůležitější a podstatné. Co je tedy to podstatné v naší víře? Co máme dělat, abychom se neztratili?

Úmysly mše svatých:
NE: 8:00 –
Za rodinu Klímovu a Rousovu, na poděkování za dožití požehnaného věku s prosbou o další ochranu/Za rodiče Smejkalovy, Havlíčkovy a duše v oč. 10:30 – Za farnost a za dobrodince farnosti.
PO: – Svátek Posvěcení lateránské baziliky 7:00 – Za Ludmilu Zemanovu, rodiče, sourozence a rodinu/ Za živou a zemřelou rodinu Janouškovu
ÚT: – Památka sv. Lva Velikého, papeže a učitele církve 18:00 – Za Jana a Marii Šanderovy
ST – Památka svatého Martina, biskupa – 18:00 – Za rodiče Blažíčkovy, Palečkovy, prarodiče, živou a + rodinu a duše v očistci/ Za Dr. Karla Staňka a manželku
ČT – Památka sv. Josafata, biskupa a mučedníka – 7:00 – Na poděkování Pánu Bohu za záchranu životů a návrat dětí k víře 17:00Meziříčko
PÁ: – Památka sv. Anežky České, panny – 18:00 – Za rodinu Moravovu a přízeň/Za rodiče Ekslerovy, dceru Marii a d. o.
SO – Památka Panny Marie – 7:00 – Za Františka Klímu, 2 rodiče, děti a duše v očistci/ Za farnost/ Za živé a zemřelé členy Matice velehradské
NE – Svatohubertská mše – 8:00 – Za živé a zemřelé členy mysliveckého sdružení/Za živou a zemřelou rodinu Šanderovu, Pechovu a Urbanovu 10:30 – Za Karla Solaře, manželku, 2 rodiče a + rodinu

Kalendáře na r. 2016 jsou k zakoupení v sakristii. (65 Kč)
Svatohubertská troubená mše bude příští neděli v 8:00 h.
Sbírka na farnost je příští neděli.
Úklid kostela zajišťuje Meziříčko, následuje Milíkov.

Pouť Nového Jeruzaléma
je v pátek 13. 11. V Bystrém. Odjezd autobusu z Měřína je v 15:25 h.

Pro připomenutí:
V pondělí v 7:00 h modlitba za nemocné ve farnosti. Úterý a čtvrtek hodinu před mši svatou výstav Svátosti oltářní. Ve čtvrtek v 18:00 h pamatujeme v modlitbě růžence na kněze a nová duchovní povolání. V pátek v 18:00 h mše svatá pro děti.

Představení dětí farnosti
, které se připravují k přijetí prvního sv. přijímání, bude při mši svaté 22.11. v 8:00 h. Setkání na faře, které je poděkováním všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili do oprav fary a kaple Panny Marie, bude 17.11. od 13. hodiny.

Den Bible – neděle 15.11.2015. Při každoročním slavení Dne bible si máme připomenout, jak velkým darem je, že Bůh promlouvá k lidem, že nám dal své slovo. Máme se zamyslet nad tím, jak s Božím slovem zacházíme. Chceme také pomoci toto slovo šířit. Finanční podporu pro překlad bible do Ugandy a Angoly dejte do pokladničky u sv. Antonína.