aktuality od 12. do 19. 7. 2015

12 Čvc

15. neděle v mezidobí                                       12. 7. 2015

Myšlenka z neděle: „Zavolal svých dvanáct, počal je posílat dva a dva a dával jim moc nad nečistými duchy“ (Mk 6,7). Někdy je slyšet: můj manžel/ manželka v „tom“ – tedy ve víře – nebyli vychováni. Nenapadlo vás, vy věřící, že možná právě proto se stal vašim životním partnerem, aby se s vírou v Boha setkal? A tak budeme i nadále pouze konstatovat, on(a) nebyl(a) nebo se budeme ptát:   Pane, jak mám před tímto a s tímto člověkem žít, aby poznal?

Úmysly mše svatých:
NE: – 8:00
Za Marii Doležalovu, bratra, 2 rodiče, Boží ochranu pro rodinu a duše v očistci/ Za rodiče Mrázovy, bratry, rodiče Kratochvílovy,  švagra, Jana a Františku Hradovy – 10:30 – Za farníky
PO – 7:00 –
Za rodiče Kafkovy, syna Františka, Marii a Josefa Pacalovy, Boží požehnání pro rodinu/ Za živé a zemřelé členy Matice velehradské
ÚT – 7:00 – Za manžele Solařovy, s prosbou o Boží požehnání a víru pro celou rodinu
ST: – 18:00 – Za Stanislava a Jarmilu Holánovy, sourozence a rodiče/ Za Andělu Hyanovu a celou rodinu
ČT – 7:00 – Za rodinu Svobodovu, Plašilovu, Manovu, Cahovu a Kratochvílovu
PÁ – 7:00 – Za růžencové bratrstvo z Dědkova/ Za poutníky putující do Kostelního Vydří
SO: – 7:00 – Za rodinu Vyskočilovu, Škodovu, Simonidesovu, Boží požehnání, ochranu pro celou rodinu/ Za dp. Aloise Podveského a bratra otce Jana
NE: – 8:00 – Za živou rodinu Černých a Achcenitovu/ 10:30 – Za farníky

Další oznámení pro farnost Měřín

Minulou neděli jste na bohoslovce darovali 14 250 Kč. Děkujeme. Poděkování patří také za mimořádné dary ve prospěch farnosti ve výši 6 000 Kč.

Sbírka příští neděle je určena na splacení dluhu.

Dnes po bohoslužbě v 15 hodin budou v Čihošti uloženy tělesné ostatky kněze
a mučedníka totalitního režimu P. Toufara.

Úklid kostela zajišťuje Jersín, následuje Pavlínov.

Pouť Nový Jeruzalém bude v pondělí v Oslavici u Velkého Meziříčí. Odjezd autobusu z Měřína v 17:30 hod.

Pěší pouť do kostelního Vydří se uskuteční ve dnech 17. a 18. 7. 2015. Odchod poutníků je v pátek po ranní mši svaté.

Mše svatá v Jersíně bude až v pondělí příštího týdne a následující neděli poutní.

Příští neděli 19. 7. přivítáme v naší farnosti při ranní bohoslužbě nového kaplana, otce Zdeňka. Otci Jiřímu poděkujeme za službu ve farnosti při ranní mši svaté 26. 7.

Koncem příštího týdne, dá-li Bůh, bychom měli dokončit fasádu na faře. Prosíme o pomoc v tyto dny:
Středa od rána – zalepování oken, vhodné pro kohokoliv.
Čtvrtek a pátek pro muže – demontáž lešení, od 15:00 h.

Poděkování vám všem, kdo přicházíte, kdo pomáháte i jiným způsobem.

Přejeme požehnané misionářské úsilí a požehnání od Pána.